Jak nakreslit slona

Dítě kreslí zvířata

3.9
(13)

Někteří lidé považují za velmi těžké nakreslit to, co vidí například na papíře a zprostředkovat tvar a orientaci v prostoru objektu. Naštěstí na to existují speciální techniky kreslení, které umožňují podívat se na objekt tak, abychom pochopili, z jakých prvků se skládá. Tento systém vnímání je velmi užitečný pro děti. Pokud naučíte své dítě chápat strukturu obrazu a postupný přenos obrazu na plátno či papír, časem se mu vyvine lepší prostorové vidění a myšlení. 

Podívejme se tedy společně jak namalovat slona, tak aby věrně kopíroval realitu a měl správné proporce.

Ke kreslení budete potřebovat:

  • list papíru
  • tužku
  • gumu

Základní obrysy slona

Pokud chcete začít s jakýmkoli výkresem, postupujte vždy podle obrysů. Ovál je kmen (tělo), malý kruh je hlava slona a spojovací linie je krk. Toto je obrys, který nám pomůže orientovat se v dalších metodách. Tento nákres se pak odstraní.

základní obrysy slona

Obrysy těla a nohy

Na obrázku je zvíře nehybné. Proto je třeba zvážit jeho postavení nohou. Nakreslíme malé, úzké ovály pod tělem. Obrys trupu se kreslí velmi snadno – neboť je to jednoduchá čárá.

obrysy těla a nohy slona

Trup slona

Nyní je čas začít kreslit trup. Jelikož obrys je nám již k dispozici, bude to pro nás velmi snadné. Chobot by neměl být příliš tlustý ani ne příliš tenký. Nyní nakreslíme nohy. Mají je mírně prošlápnuté. Gumou odstraníme nepotřebné čáry.

obrysy trupu u slona

Detaily slona

Nejprve nakreslíme dva kly, ocas je nejjednodušší a poté ucho. Pak musíme nastínit oko. Tahle fáze vám určitě nebude dělat problém.

detaily slona

Kůže slona

V okamžiku, kdy jsme téměř namalovali slona, je čas věnovat pozornost kůži. Slon má na některých místech malé vrásky. Nakreslíme je velmi tence pomocí lehkých tahů tužkou. V ostatních záhybech můžeme nakreslit čáry, které se mírně protínají.

kůže slona

Poslední etapou nakreslení slona je vybarvit slona – nejlépe tužkou, každopádně můžete využít i pastelky, voskovky či cokoli jiného, zde to už necháme na vaší fantazií.

vybarvení slona

Paráda, aktuálně jste nakreslili postupnou technikou svého prvního slona, co na něj říkáte? Klidně nám svůj výtvor můžete vyfotit a poslat na email slon@napovime.cz – rádi vaše výtvory zveřejníme a třeba tím inspirujete i další čtenáře.

Pokud vás zaujalo kreslení zvířat, nedávno vyšla nová kniha Kreslení zvířat, kde se můžete inspirovat, případně naučit kreslit i další zvířata.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 13

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak vyrobit lapač snů
Jak vyrobit lapač snů

Lapače snů jsou našimi ochránci. Chrání nás před nočními můrami a před zlými sny, které by se mohly podepsat na >>>

Jak si ušít látkového zajíčka
látkový zajíček

Máte doma látky a jste tvořivý typ? Přemýšlíte, že byste ušili jak sobě, rodině či známým něco pěkného? V tomto >>>

2 Comments
  • Děkuji za tip! Mám malého klučinu a tyto aktivity jsou u nás doma teď velmi aktuální a já jsem na malování opravdu dřevo 😀

    Díky tomuto návodu budu za hvězdu a určitě zauvažuju i nad koupí knihy.

  • Dobrý večer Aneto,
    děkujeme za komentář a přejeme vám ať opravdu za hvězdu jste a ať se vám sloník podaří, tento způsob kreslení je opravdu inovativní a i lidé, kterým se moc nedaří kreslit dokáží „nakreslit“ zázraky.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *