Jak vyrobit lapač snů

3
(10)
Modrý lapač snů

Lapače snů jsou našimi ochránci. Chrání nás před nočními můrami a před zlými sny, které by se mohly podepsat na naší psychice nebo na našem dni. Zejména během podzimu byste lapač snů měli mít umístěný ve své ložnici. Podzim je totiž roční období, které je známé kvůli tomu, že přichází nevítané deprese, jež jdou často ruku v ruce se špatným spaním. Lapač snů se však i v tomto depresivním období postará o kvalitní a ničím nerušený spánek. Jen je otázkou, jak ho vyrobit?

Samozřejmě můžete lapač snů koupit už hotový. Na trhu jsou k dostání v mnoha barevných provedeních. Je tu ale také možnost, že si lapač snů vyrobíte sami. Jenže jak na to?

Co budete potřebovat

  • Kruh
  • Provázek
  • Peříčka
  • Korálky

1. Připravte si kruh

Nejdříve je nutné připravit si kruh, který je základem každého lapače snů. Kruh najdete v každém kamenném i internetovém obchodě s výtvarnými potřebami, mohou být kovové, dřevěné, také v různých velikostech.

Kruh je třeba omotat provázkem (ideálně bavlněným). Provázek je třeba při omotávání pokládat skutečně vedle sebe, žádné mezery mezi jednotlivými řadami.

2. Upleťte síťku

Druhým krokem je pletení síťky. Omotaný kruh je třeba rozdělit si na osm stejných dílů a z nich upleteme síťku, která bude tvořit prostředek kruhu, prostředek lapače snů. Nezapomeňte při pletení a proplétání na pořádné utahování, ať to vypadá hezky.

Po propletení posledního očka provázek zauzlujte a zajistěte lepidlem. Doprostřed se navleče korálek, přiváže se k síťce a zbytek provázku se ustřihne.

3. Vytvořte “cancoury” lapače snů

Na řadě je výroba toho, co visí z lapače, čili takzvané “cancoury” tvořené peříčky a perličkami. Ustřihněte si provázek v délce tak padesáti centimetrů, smyčkou připevněte ke kruhu a zauzlujte. Poté začněte s navlékáním. V tomto případě je zcela na vás, jestli budete navlékat tři korálky a umístíte peříčko nebo jestli navlečete jeden korálek, zauzlujete ho a nalepíte peříčko. Je to na vaší fantazii.

Nakonec nezapomeňte přivázat šňůrku nahoru kruhu, abyste mohli lapač snů umístit nad postel.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 10

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak nakreslit slona
Dítě kreslí zvířata

Někteří lidé považují za velmi těžké nakreslit to, co vidí například na papíře a zprostředkovat tvar a orientaci v prostoru >>>

Jak na kruhy pod očima
Maskování kruhu pod očima

Estetická nedokonalost, která trápí řadu z nás, sice není životu nebo zdraví nebezpečná, na druhou stranu na naší tváři rozhodně nepůsobí >>>

1 Comment
  • Super! Jsem doma s prckem a každý tip na aktivitu se cení 🙂 Doufám, že se tu objeví víc takových skvělých nápadů

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *