Jak vyrobit lapač snů

3.2
(6)
Modrý lapač snů

Lapače snů jsou našimi ochránci. Chrání nás před nočními můrami a před zlými sny, které by se mohly podepsat na naší psychice nebo na našem dni. Zejména během podzimu byste lapač snů měli mít umístěný ve své ložnici. Podzim je totiž roční období, které je známé kvůli tomu, že přichází nevítané deprese, jež jdou často ruku v ruce se špatným spaním. Lapač snů se však i v tomto depresivním období postará o kvalitní a ničím nerušený spánek. Jen je otázkou, jak ho vyrobit?

Samozřejmě můžete lapač snů koupit už hotový. Na trhu jsou k dostání v mnoha barevných provedeních. Je tu ale také možnost, že si lapač snů vyrobíte sami. Jenže jak na to?

Co budete potřebovat

  • Kruh
  • Provázek
  • Peříčka
  • Korálky

1. Připravte si kruh

Nejdříve je nutné připravit si kruh, který je základem každého lapače snů. Kruh najdete v každém kamenném i internetovém obchodě s výtvarnými potřebami, mohou být kovové, dřevěné, také v různých velikostech.

Kruh je třeba omotat provázkem (ideálně bavlněným). Provázek je třeba při omotávání pokládat skutečně vedle sebe, žádné mezery mezi jednotlivými řadami.

2. Upleťte síťku

Druhým krokem je pletení síťky. Omotaný kruh je třeba rozdělit si na osm stejných dílů a z nich upleteme síťku, která bude tvořit prostředek kruhu, prostředek lapače snů. Nezapomeňte při pletení a proplétání na pořádné utahování, ať to vypadá hezky.

Po propletení posledního očka provázek zauzlujte a zajistěte lepidlem. Doprostřed se navleče korálek, přiváže se k síťce a zbytek provázku se ustřihne.

3. Vytvořte “cancoury” lapače snů

Na řadě je výroba toho, co visí z lapače, čili takzvané “cancoury” tvořené peříčky a perličkami. Ustřihněte si provázek v délce tak padesáti centimetrů, smyčkou připevněte ke kruhu a zauzlujte. Poté začněte s navlékáním. V tomto případě je zcela na vás, jestli budete navlékat tři korálky a umístíte peříčko nebo jestli navlečete jeden korálek, zauzlujete ho a nalepíte peříčko. Je to na vaší fantazii.

Nakonec nezapomeňte přivázat šňůrku nahoru kruhu, abyste mohli lapač snů umístit nad postel.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 6

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak rychle usnout
žena se snaží usnout

Aby se člověk cítil ve své kůži, potřebuje se najíst, napít a vyspat. Jinak to zkrátka nejde a bez těchto >>>

Jak doplnit vitamín D
Vitamín D a potraviny, kterého obsahují

Ještě než si řekneme jak tento vitamín doplnit, řekneme si, proč je nedostatek vitamínu D velký problém. Proč je vitamín >>>

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.