Jak na kruhy pod očima

Maskování kruhu pod očima

4
(46)

Estetická nedokonalost, která trápí řadu z nás, sice není životu nebo zdraví nebezpečná, na druhou stranu na naší tváři rozhodně nepůsobí přitažlivě. Řeč je samozřejmě o kruzích pod očima, které mohou být signálem spánkového deficitu nebo toho, že organismu něco chybí.

Rada: Korekce kruhů pod očima není řešením.

Primárně bychom se neměli zaměřovat na to, jak kruhy a vaky pod očima zamaskovat, ale co dělat pro to, aby se na naší pokožce vůbec neobjevovaly. Máme pro vás rovnou 9 rad našich babiček a prababiček (tvz. babské rady), které s otoky a kruhy pod očima také bojovaly. Řešení problémů však nehledaly v drahé kosmetice, ale spíži nebo přírodě.

Jaké jsou příčiny kruhů pod očima?

Pomineme-li spánkový deficit, pak za jejich vznik může nedostatečný pitný režim, příliš mnoho soli v jídelníčku, konzumace průmyslově zpracovaných potravin, kouření a nadměrné užívání alkoholu, nedostatek vitamínů a minerálů nebo minimální pobyt na čerstvém vzduchu.

Kruhy a vaky pod očima mohou v některých vzácných případech poukazovat na závažnější autoimunitní onemocnění nebo metabolickou nerovnováhu. Je zde i jistá míra genetického zatížení. Pokud tedy na kruhy a pytle pod očima trpěla už vaše maminka, pravděpodobně se této estetické nedokonalosti nevyhnete ani vy.

Je-li tomu tak, vyzkoušejte některou z následujících rad:

Černý čaj

Černý čaj

Zalijte teplou vodou dva sáčky černého čaje, které necháte pár minut louhovat. Poté sáčky přiložte na unavené oči alespoň na 5 minut.

Zázračná okurka

Večer před spaním si přiložte na oči na kolečka nakrájenou salátovou okurku. Zatížit ji můžete vatovým tamponkem namočeným ve studené vodě nebo kostkami ledu. Opět nechte působit alespoň pět minut.

Brambory pomáhají

Nejen v kuchyni, ale také proti váčkům a kruhům pod očima. Plátek rozkrojené brambory přiložte na obě oči a nechte působit alespoň čtvrt hodinku. Nejen, že brambora dokáže zmírnit otok, ale také místo opticky zesvětlí.

Kouzelná arnika

Bylinky jsou všemocné. To věděly už naše babičky. A skvělé jsou také k odstranění kruhů pod očima. Stačí si připravit odvar z arniky, do něj namočit vatový tampon a ten přikládat na postižená místa dvakrát denně alespoň po dobu jednoho týdne.

Jahodový zábal

Jahody

Jak se zbavit kruhů pod očima? Na to mají svou jasnou odpověď i jahody. Sladké červené plody pečlivě omyjte a nechte je do druhého dne vychladit v lednici. Poté rozkrojte a přiložte na nevzhledné kruhy. Jahody opět zmírní otok a ještě místo krásně vybělí.

Mléčná péče

Tmavé kruhy pod očima dokáže kromě jahod vybělit i mléko. Stačí do něj namočit vatové tamponky a ty pravidelně pod oči přikládat. Nejen, že dosahují svých kvalit v boji s kruhy pod očima, také pokožku příjemně zjemní a prozáří.

Pyré z avokáda

Na pytle pod očima skvělé platí i avokádo. Večer si připravte husté pyré a to naneste na oční okolí. Nechte působit přes noc a ráno smyjte nebo jemně setřete namočeným vatovým tamponem s trochou pleťového mléka.

Maska z kávy

Káva

Jednu lžičku kávového lógru smíchejte se čtvrtinou lžičky mletého pepře a polovinou lžičky kokosového oleje. Směs naneste na postižené místo, nechte pět minut působit a poté očistěte vatovým tamponem.

Pohanka plná rutinu

Za kruhy pod očima může nedostatečná výživa cévek a žil, které se pod tenkou kůží ukrývají. Posilte je pořádnou dávkou rutinu, který je k dostání v tabletách, ale i v přírodní podobě. Zařaďte do jídelníčku pohanku a počkejte si na výsledky.

Kdy je potřeba navštívit lékaře?

Pokud nic z výše uvedeného nepomáhá a vy s tmavými kruhy a otoky dlouhodobě bojujete bez uspokojivého výsledku, je na místě návštěva lékaře. Tento problém totiž může signalizovat některé z následujících onemocnění, které se nevyplatí podceňovat:

  • Narušenou činnost štítné žlázy
  • Špatně fungující metabolismus
  • Onemocnění srdce, ledvin, jater nebo střev

Máte nějakou osvědčenou radu, jak se jednou pro vždy kruhů pod očima zbavit? Podělte se o ni s ostatními v diskuzi pod tímto článkem

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 46

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak se zbavit pih
Žena s pihami

Pihy. Na dětské tvářičce působí rozkošně. Starší je často považují za problém, který chtějí řešit. I když podle odborníků pleť s takovou ozdůbkou >>>

Jak uplést francouzský cop
Jak uplést francouzský cop

Francouzský cop je jedním z nejkrásnějších druhů pletených účesů, podobně jako amazonský cop. Tento typ copu se používá již více než >>>

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *