Tag: babské rady

Dejte šanci babským radám

Děti vyžadují čisté prádlo a vás zrovna urputně bolí hlava. Chce to prášek na praní a v lékárničce rychle najít tabletku. Denně využíváme spoustu užitečných pomocníků, o kterých si to už ani neuvědomujeme. Možná se dá takový přípravek nebo lék sehnat a koupit už hotový v obchodě. Jakožto lidé žijící v globalizovaném světě 3. tisíciletí máme mnoho možnosti. Nejlépe si často však uměly poradit naše babičky.

Proč se tzv. babskými radami inspirovat i v době moderní? Každému se občas stane, že to či ono zkrátka doma nemá. A tak nezbývá než improvizovat a poradit si s momentálně dostupnými surovinami a pomůckami, které v domácnosti najdeme.

Naše babičky znaly recept na to, jak si pomoct od bolesti, dokázaly si poradit s tím, jak udržet domácnost v čistotě atd. Neměly přitom k dispozici regály v obchodech doslova přetékající nejrůznějšími vychytávkamiČističe, prací prášky, mýdla a mnoho jiného lze dnes bez starostí koupit. Nabídka různých přípravků je velice obsáhlá. Ovšem také často obsahují značnou dávku zbytečných umělých aditiv. Proto se i my v moderní době stále častěji máme tendenci obracet zpátky k přírodě a hledáme v ní pomoc.

Šetrné rady pro domácnost i pro zdraví

Učíme se znovu využívat například bylinky a běžné kuchyňské suroviny. V kuchyni je míváme spíš jako pomůcky k vaření, víte ale, že například jedlá soda je oblíbeným a snadným receptem, který nám může ulevit od pálení žáhy? Nebo že obyčejná voda s citrónem umí doslova „nakopnout“ metabolismus a jedná se o oblíbený prostředek pro hubnutí?

Tyto domácí recepty jsou často šetrnější k našemu zdraví i k přírodě. Využijte tedy opět dávnou moudrost našich předků a nechte se babskými recepty inspirovat. Uvidíte, že dokáží výraznou měrou ulehčit i zpříjemnit život.

A možná vám v závěru zůstane i dobrý pocit z toho, že jste si vlastníma rukama dokázali něco užitečného vytvořit namísto toho, abyste si jednoduše došli do obchodu.

11 Articles