Jak podpořit trávení

Jak podpořit trávení

2.9
(13)

Střeva jsou známá tím, že se jedná o nejdelší orgán v těle. To se učí už děti na základních školách, které jenom žasnou nad tím, že tenké střevo je dlouhé zhruba pět metrů! Už bohužel nežasnou nad tím, jak střeva fungují. Díky nim správně trávíme, díky nim nemáme zácpu a netrpíme bolestmi.

Trávení zvětší části probíhá v nejdelším orgánu těla, tedy ve střevech.

Střevní problémy

Bohužel v současné době našim střevům dost ubližujeme, a to hlavně tak, že nejíme to, co bychom správně jíst měli. Jíme ve velkém rafinované cukry, nešetříme tučným jídlem a bohužel nemáme dostatek vlákniny a vitaminů. Právě naše strava je často důvodem, proč vzniknou záněty v našich střevech, které není snadné vyléčit.

Zánět střev se řadí na dvě skupiny. První skupinou jsou specifikované záněty střev, mezi něž se řadí například ischemická kolitida nebo infekční kolitida. Druhou skupinou jsou takzvané nespecifikované záněty střev, které jsou bohužel nebezpečnější, u nichž je léčba dlouhodobější a u kterých je třeba držet poměrně přísnou dietu. Jsou to hlavně dvě nemoci, které se velice často zaměňují. Je to Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida.

Převážně Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida stojí za zmínku. Přece jen to jsou nemoci, které se sice objevují stále častěji, ale které nejsou ještě na denním pořádku. Jejich příznaky jsou z počátku stejné jako u střevní chřipky, právě proto je lidé podceňují.

Abyste předešli výskytu nejen Crohnově nemoci či ulcerózní kolitidě, ale i jiným zánětlivým onemocněním střev, je třeba svá střeva chránit. Nejlépe uděláte, když podpoříte jejich správné fungování. A jde to hned několika způsoby.

Pomáhají bylinky

Nejlépe uděláme, když budeme jíst jídla okořeněná bylinkami či když budeme pít bylinné čaje. Nejen, že tak budeme dodržovat pitný režim, ale taky podpoříme správné fungování jater. K doporučeným bylinkám patří například bylinná směs plná brusinek, olše, pupenů dubu a lnu setého. Tato bylinná směs byla sestavena přímo pro naše trávení – blahodárně působí na celou trávicí soustavu rovnoměrně. Olše je například protizánětlivá.

Česnek jako pomocník číslo 1!

Pokud to ještě nevíte, tak česnek je přírodním antibiotikem. Je skvělým pomocníkem nejen v boji proti nachlazení, ale bojuje i proti rakovině či zánětům střev. Právě česnek napomáhá k udržování rovnováhy ve střevech, dokonce posiluje obranu proti střevním mikroorganismům, které dělají v našem trávicím traktu jenom neplechu.

Znáte tinkturu Amarit Forte?

Jestliže by se i přes péči o naše střeva dostavila bolest, nejlépe uděláte, pokud zvolíte zajímavou tinkturu nazvanou Amarit Forte. Tinktura účinně a rychle uklidňuje žaludek. Mimo jiné stimuluje tvorbu trávicích šťáv ve střevech a taky odstraňuje nadýmání. A stejně jako česnek napomáhá k udržení rovnováhy ve střevech.

Dbejte na dostatek vlákniny

Většina střevních zánětů vzniká z toho důvodu, že nejíme to, co bychom měli. Naše strava se v současné době skládá především z rafinovaných cukrů a z nepříjemně tučných jídel. Bohužel zapomínáme na přísun vitaminů a vlákniny. Právě vláknina je to, co nám dokáže pomoct v boji proti zánětům střev.

Ať už chce vaše střeva napadnout Crohnova nemoc nebo jakýkoliv druh kolitidy, střeva vždy odolají, pokud budou mít dostatečné množství vlákniny. Nejlepším zdrojem vlákniny je převážně zelenina. Odpusťte si tedy na večeři hranolky s hamburgerem a raději sáhněte po skvělém salátu. Doporučujeme zeleninu oloupat. Vláknina se totiž dělí na dva typy, a sice na rozpustnou a nerozpustnou. Pro naše střeva je ideální rozpustná, protože ji střeva skvěle stráví, bohužel slupka je nerozpustnou vlákninou, která střevům jen přitěžuje. Zeleniny jezte tedy mnohem více, ale dbejte na její oloupání. Střeva vám poděkují.

Zrychlete svůj metabolismus

Celkové zrychlení metabolismu je taktéž důležité, jelikož metabolismus má na svědomí velké množství biochemických funkcí v těle a celkově podporuje a udržuje váš organismus vchodu.

Zrychlení a zlepšení metabolismu můžete provést díky dodržením jednoduchých rad, jako je vyvážená a pravidelná strava, pravidelný pitný režim, dostatek spánku a lehký trénink.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.9 / 5. Počet hlasujících 13

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak se zbavit pih
Žena s pihami

Pihy. Na dětské tvářičce působí rozkošně. Starší je často považují za problém, který chtějí řešit. I když podle odborníků pleť s takovou ozdůbkou >>>

Jak uplést francouzský cop
Jak uplést francouzský cop

Francouzský cop je jedním z nejkrásnějších druhů pletených účesů, podobně jako amazonský cop. Tento typ copu se používá již více než >>>

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *