Jak se zbavit pih

Žena s pihami

3
(26)

Pihy. Na dětské tvářičce působí rozkošně. Starší je často považují za problém, který chtějí řešit. I když podle odborníků pleť s takovou ozdůbkou údajně stárne o pět až sedm let pomaleji.

Pihy se často objevují u majitelů světlé pleti, méně často u lidí s tmavou kůží. Patří k neškodným formacím a neohrožují zdraví.  Ve věku 45–50 let se pihy stávají vybledlými a téměř nepostřehnutelný. Ale zbavit se formací může být mnohem dříve, protože existuje mnoho odlehčovacích lidových prostředků.

1. Obklady

Nebuďte líní na přípravu kompozice 1krát za 2 dny. Komprese nejsou schopny zcela odstranit pihy, ale zesvětlují pokožku o 1-2 tóny, čímž se pigmentace stává méně nápadnou. Dívky s normální a mastnou pokožkou mohou používat obklady každý den nebo je kombinovat.

  • Peroxid vodíku a tvaroh. Rozprostřete vidličkou 125 gr. tvarohu, 80 ml. kefíru nebo jogurtu, lžička medu. Nalijte 15 ml. roztoku peroxidu vodíku nebo chlorhexidinu (koncentrace účinné látky v lécích by neměla překročit 6 %). Přiložte obklady a nechte působit 20 minut.
  • Rajčata a kyselé zelí. Rozmixovat v mixéru 1 zrale rajče bez slupky, 80 gr. zelí, 75 gr. lněných nebo ovesných otrub, 2 křepelčí vejce. Všechny komponenty se přemění na kaši, položí na gázu, složenou v několika vrstvách (takže tekutina neproudí). Položte obklad na obličej, počkejte 20-30 minut, po zákroku otřete kůži kostkami ledu.
  • Česnek a citron. Rozdrtit 1 okurku, 3 stroužky česneku, 1,5 citronů s kůrou. Směs smíchejte s použitím mixéru, přidejte 15-20 gr. želatiny, 1 slepičí žloutek a 20 g. mletých ovesných vloček. Zabalte směs do obvazu nebo gázy, dejte obklad na obličej a nechte alespoň 25 minut působit.

2. Masky

Chcete-li zcela zbavit pihy v poměrně krátkém čase, masky je třeba provádět 4krát týdně. Je žádoucí připravit kompozici spolu s obklady.

  • Bobule. Čerstvé nebo zmrazené bobule připravte v těchto množstvích: 20 g. černý rybíz, 30 gr. brusinek, 25 g. jahody nebo maliny, 50 gr. angrešt. Rozmelte všechno v mixéru, přidejte 10 ml. jablečného octa a 40 ml. filtrované vody, přidejte 30 gr. želatiny. Počkejte čtvrt hodiny, dokud kompozice nenabobtná, potom umístěte směs na obličej a počkejte 40 minut. Po této době pokožku masírujte po dobu 5 minut. Omyjte studenou vodou.
  • Jablko a brambory. Není tajemstvím, že tyto komponenty mají odlehčovací účinek. Nastrouhejte zelené kyselé jablko struhadlem a 1 střední bramboru. Smíchejte přísady s 50 gr. kyselého mléka nebo kefíru, přidejte 10 g. kukuřičného škrobu, zalijeme 15 ml. kapalným glycerinem. Masku naneste na obličej, nechte působit 45 minut.

3. Profesionální pomoc

Lékárna nebo lidové prostředky vás nezbaví hyperpigmentace kůže za 1 den, je důležité si uvědomit že kosmetika nestojí na místě, v posledních několika letech se laserové vyrovnávání pokožky stalo mimořádně důležitým.

Podstata postupu je následující: specialista čistí pokožku odumřelých buněk, pak prochází povrch obličeje laserem a odstraňuje vrchní vrstvu dermisu. Procedura je absolutně bezbolestná, účinek trvá asi šest měsíců. Laserový resurfacing zad, dekoltu a ramen probíhá podobným způsobem.

4. Drogerie

Je důležité pochopit, že pokud jsou pihy způsobeny dědičným faktorem, bude velmi těžké se jich úplně zbavit. Jedním z účinných způsobů je použití léků, výsledek jejich použití je poměrně dlouhý.

Za nenahraditelné se považují přípravky na bázi peroxidu vodíku, které dokonale vybělí pokožku. Výrobky se vyrábějí ve formě gelů, tonika, mastí apod. Dávejte pozor na produkty ve formě krémů: jaro, metamorfóza, česnek, sérum proti pihám od společnosti VITEX, kůra, před „(Bělicí kompozice). Princip aplikace je transparentní: zakrýt pokožku zvoleným složením před spaním, ráno, opláchnout kontrastní vodou (nejprve teplá, pak studená). Mezi prvotřídní produkty patří krém Shiseido White Lucent Brightening Serum pro krk a dekolt, krém „Academie White Derm Acne Brightening Essence Vitamin C a výtažek z lihovin“. 

Tip: Před použitím kosmetického výrobku si pozorně přečtěte návod na kontraindikace.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 26

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak uplést francouzský cop
Jak uplést francouzský cop

Francouzský cop je jedním z nejkrásnějších druhů pletených účesů, podobně jako amazonský cop. Tento typ copu se používá již více než >>>

Jak zrychlit metabolismus
Jak zrychlit metabolismus

1. Stravujte se vyváženě Metabolismus má na svědomí veškeré biochemické funkce v těle a udržuje tak organismus v optimálním chodu. To >>>

1 Comment

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *