Jak zhubnout za měsíc

Zdravé jídlo je základ

4.2
(206)

Stejná situace jako minulý rok. Ačkoli jste se zařekli, že se letošní svátky budete hlídat, po Vánocích a oslavách Nového roku ukazuje váha zase o několik kilogramů víc. Jak zatočit s přebytečnými kily, když k dietám máte právoplatný odpor? Stačí se držet několika základních pravidel a kila půjdou dolů sama.

Hubnutí je o silné vůli, kvalitních a čerstvých potravinách a pohybu. Zkuste třeba dietu a potraviny KetoFit.

V čem tkví celé kouzlo? Je to prosté. V jídle byste se neměli striktně omezovat, konzumovat byste měli všechno, na co máte chuť. Vždy ale v přiměřeném množství. Nezbytně důležité je do jídelníčku zařadit dostatek čerstvých (ideálně sezónních) potravin, luštěnin a zdravých tuků.

Naopak omezit byste měli průmyslově vyráběné potraviny, polotovary, návštěvy fast foodů a konzumaci jednoduchých sacharidů. Pokud se navíc budete držet následujících tipů, poměrně záhy se dočkáte vysněné váhy.

Kolik se dá shodit za měsíc?

Mnozí z nás mají dosti nereálnou představu. Myslí si, že za měsíc shodí, pět, deset nebo i dvacet kilogramů. To jsou ale často nerealistická očekávání. Pokud budete hubnout rychleji, než je zdrávo, jakmile se vrátíte k původnímu způsobu stravování anebo jednoduše „uklouznete“ a v rámci opatření „zhřešíte“, kila půjdou opět nahoru.

Nikdy si tak nedávejte nereálná očekávání. To, kolik zhubnete za měsíc, záleží na tom, jaká je vaše aktuální hmotnost a jak moc zpomalený metabolismus máte z dřívějška. Ideální je, pokud budete hubnout půl kilogramu týdně. Za měsíc tak můžete mít dole dvě až tři kila, což rozhodně není málo. Za půl roku to totiž může být až 18 kilogramů.

Zdravá strava - zelenina

10 rad, jak zhubnout za měsíc

  • Omezte jednoduché sacharidy. Vyvarujte se sladkostí, koláčků, sladkých müsli tyčinek, slazených snídaňových směsí apod.
  • Přidejte do svého jídelníčku dostatek čerstvé zeleniny a ovoce.
  • Těstoviny a rýži vyměňte za jejich celozrnnou variantu.
  • Zařaďte do svého jídelníčku dostatek bílkovin a zdravých tuků.
  • Soustřeďte se na pohyb. Nemusíte trávit hodiny v posilovně, začít můžete třeba rychlou chůzí. Nezbytně nutné je ale to, abyste se pravidelně hýbali.
  • Vynechejte slazené nápoje a alkohol.
  • Dbejte na dostatečný pitný režim. Denně byste měli vypít dva až tři litry vody.
  • Zapomeňte na jednostranné diety anebo snad hladovku.
  • Nový životní styl začněte týdenní detoxikací.
  • Dopřejte si jeden den, kdy můžete zhřešit. I zde ale platí – všeho s mírou.

KETODIETA – zhubněte bez námahy a stresu – ZDE

Odměňujte se a mějte pevnou vůli

Pokud vám v hlavě víří myšlenky na to, jak vyluxujete řetězec rychlého občerstvení, jakmile s novým životním stylem skončíte, raději s ním ani nezačínejte. Silná vůle je totiž to, oč tu běží. Bez ní to jednoduše nepůjde. Ideální je, pokud si k sobě seženete parťáka, který společně s vámi na nová pravidla „najede“.

Aby vám okolí neházelo „klacky pod nohy“ v podobě nedělní svíčkové s pěti, seznamte rodinu i přátelé s vaším novým životním stylem a poproste je o jeho respektování. Pokud přeci jen uklouznete, netrestejte se. Jakmile se vám ale naopak něco podaří (třeba odmítnout ten hříšně dobrý dortík v kavárně), odměňte se!

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 206

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak se zbavit pih
Žena s pihami

Pihy. Na dětské tvářičce působí rozkošně. Starší je často považují za problém, který chtějí řešit. I když podle odborníků pleť s takovou ozdůbkou >>>

Jak uplést francouzský cop
Jak uplést francouzský cop

Francouzský cop je jedním z nejkrásnějších druhů pletených účesů, podobně jako amazonský cop. Tento typ copu se používá již více než >>>

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *