Jak na hubnutí pomocí babských rad

Hubnutí pomocí babských rad

4.1
(147)

Zrcadlo už nějaký ten pátek zdárně ignorujete a na váhu se bojíte stoupnout? Vánoční a novoroční oslavy se na vaší postavě nepěkně podepsaly? Novoroční předsevzetí i permanentky do fitka vzaly za své? Nezoufejte! K vysněné postavě stačí pouze málo!

Základním stavebním kamenem je chuť se svojí postavou něco dělat a pořádná dávka odhodlání

Nezbytnou součástí zdravého hubnutí je také správně postavený jídelníček, k němuž vám dopomohou třeba naše zdravé recepty a trocha toho pohybu. Když se k tomu všemu přidají ještě babské rady, kterých se držely naše babičky a prababičky, úspěch na sebe nenechá dlouho čekat! Máme pro vás pořádnou nálož babských rad, které rozhodně stojí za vyzkoušení!

Hubnutí pomocí ovoce

Babské rady na hubnutí

 • Před každým jídlem vypijte sklenici vody. Váš žaludek se zaplní a nevleze se do něj tolik jídla. Přijměte tak méně kalorií a redukce váhy je zaručená. Navíc se ne nadarmo říká, že hlad je převlečená žízeň.
 • S hubnutím pomůže bílý čaj. Ten totiž obsahuje spoustu antioxidantů, a proto nachází uplatnění při hubnutí, detoxikaci i péči o pleť.
 • Pokud do svého jídelníčku zařadíte třikrát denně pár měsíčků grepu, hubnutí vám půjde snáze.
 • To samé platí také pro domácí kysané zelí, které zrychluje metabolismus a navíc pročišťuje střeva. Pokud nemáte zelí domácí, vezměte za vděk alespoň tím kupovaným.
 • Zařaďte do svého jídelníčku chilli! To totiž obsahuje speciální látku kapsaicin, která zrychluje náš metabolismus a nutí jej k rychlejšímu spalování přijatých kalorií.
 • Zbavte se přebytečných kilogramů s jablečným octem. Ten totiž obsahuje hořčík, draslík a vápník, které napomáhají hubnutí, podporuje spalování tuků a činnost střev.
 • Doslova až zázračné účinky jsou přisuzovány modrozelenému čaji Maté. Obsahuje totiž velké množství kofeinu, který zrychluje náš metabolismus a usnadňuje hubnutí.
 • Lžíce medu před usnutím by měla nastartovat hubnutí a váš metabolismus na něm bude pracovat už během noci.
 • Dopřejte si každé ráno sklenici čisté vody s citronem. Citróny obsahují pektinovou vlákninu, a ta vám po ránu perfektně nastartuje metabolismus.
 • Kořeňte jídla skořicí. Ta potlačuje špatný cholesterol a zanechává jen ten dobrý a zrychluje metabolismus cukrů. Pozor ale na množství, které denně přijmete. K nastartování metabolismu stačí pouhý jeden gram!
 • Každý den ráno, 1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek čaje nebo vody s medem a skořicí.
 • Jezte husté polévky ze zeleniny. Při jejich přípravě se ale vyhněte mouce, máslu, smetaně nebo „vývarům“ z kostky a umělým dochucovadlům.
 • Snídaně je základem dne! To už věděly naše babičky! Proto ji nevynechávejte a začněte s ní nový den!
 • Nejezte pozdě večer. Poslední jídlo byste měli zkonzumovat asi dvě nebo tři hodiny před spaním.
 • Vyhněte se těžkým a mastným jídlům. Zapomeňte na tradiční české omáčky a přílohy (knedlíky, brambory, těstoviny), raději je nahraďte zeleninou.
 • Nehltejte a každé sousto si důkladně vychutnávejte! Potrava do žaludku dojde až za dvacet minut od té doby, co ji spolkneme.
Hubnutí pomocí jablek

Naše babičky nebyly fitness trenérky ani výživové poradkyně

Přesto (anebo právě proto) většina jejich rad funguje. Nikdy ale vytouženého efektu nedosáhnete bez vlastního přičinění a odhodlání. Vždy je potřeba sestavit si krátkodobý, střednědobý i dlouhodobý plán, zařadit do svého jídelníčku zdravé a sezónní potraviny a především se vyvarovat zažitých stereotypů a nešvarů, kterých se (nejen) v kuchyni dopouštíme. Nezapomeňte na pravidelnost a sežeňte si k sobě parťáka, který vás bude ve vašem snažení podporovat. Ve dvou se to přece lépe táhne!

Znáte nějakou další babskou radu, která opravdu funguje? Podělte se s námi v diskuzi pod tímto článkem.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 147

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak se zbavit pih
Žena s pihami

Pihy. Na dětské tvářičce působí rozkošně. Starší je často považují za problém, který chtějí řešit. I když podle odborníků pleť s takovou ozdůbkou >>>

Jak uplést francouzský cop
Jak uplést francouzský cop

Francouzský cop je jedním z nejkrásnějších druhů pletených účesů, podobně jako amazonský cop. Tento typ copu se používá již více než >>>

1 Comment
 • Med před spaním pomáhal babičce a zelí se dřív jedlo na kila a lidi nebyli tlustí 🙂 Já se držím toho, že většina jídla je zdravá a jen malým kouskem hřeším. Není to ideální, ale jsme teprve na začátku.
  Zkrátka, když máte řízek a zabere čtvrtku talíře, zbytek už může být jen zelenina. Přijde mi to logické a myslím, že to funguje

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *