Jak si namalovat řasy

Jak si namalovat řasy

3.6
(8)

Všechny ženy touží mít krásné dlouhé řasy, které se vyznačují hustotou a výrazností. Ne všem ženám však příroda nadělila krásné a husté řasy. Právě z tohoto důvodu ženy používají řasenky, aby byly jejich řasy výraznější. Když se řekne slovo “řasenka” určitě si pod tím představíte barevnou tubu s nápaditým kartáčkem, která vám dokáže vytvořit úchvatné řasy. Víte ale o řasenkách vše, co potřebujete? Víte, jaké jsou mezi jednotlivými druhy řasenek rozdíly a proč i vy byste měli do řasenky investovat?

Co je to vůbec řasenka

Vůbec první řasenka byla vyrobena v 19. století Eugenem Rimmelem, z toho důvodu mohou ženy a dívky znát slovo „rimmel“ jako značku Rimmel, pod kterou si samozřejmě širokou škálu řasenek také představí.

Řasenka je druh kosmetického produktu, který se používá na řasy za účelem dosáhnutí hned několika různých efektů. Obecně má řasenka řasy zviditelnit a opticky prodloužit a natočit. Dokáže toho však i mnohem více, například zvětšit objem, zahustit anebo díky černé barvě řasy zvýraznit a oko upravit do požadovaného tvaru.

Investovat versus neinvestovat?

Znáte to, stojíte v obchodě, vybíráte řasenku a vůbec nevíte, pro kterou značku se máte rozhodnout. Máte zvolit tu levnější, nebo spíše investovat do té dražší řasenky? My doporučujeme vsadit na osvědčenou značku řasenek, mezi které patří bez pochyb i řasenky značky L´Oreal Paris. Ptáte se proč?

Mnohdy si ženy pokládají otázku, jakou řasenky by si měly koupit – proč by měly investovat právě do té řasenky, nebo do jiné. I přesto, že je tato otázka u žen běžná, mnohdy však nerozhoduje ani to, co řasenka umí, jako to, jak dobře řasenka vypadá. Na první dojem se totiž mnohdy dává i u designu kosmetiky. Tak by to samozřejmě být nemělo, ale je jasné, že čím zajímavější a originální obal, tím lépe.

Výhodou řasenek L´Oreal Paris je, že všechny mají krásný, elegantní, jedinečný a nepřehnaný design, který zaujme každé ženské oko. Další plusem, a tím hlavním je fakt, že Loreal řasenky jsou skutečně kvalitní a většinou dokážou to, co přesně slibují. Preciznost, originalita a elegance je ale vykoupená vyšší cenou. Loreal řasenka už je nějakým pátkem na trhu, a dalo by se říct, že nepatří přímo do té úplně nejlevnější kategorie.

V současné době se L´Oreal Paris, která se těší vysoké popularitě už mnoho let, chlubí řasenkou Miss Manga, která se stala obrovským hitem a odráží se v ní prvky anime. Tváří kampaně je maďarská modelka Barbara Palvin. A co řasenka Loreal slibuje? To by se dalo odvodit už z názvu. Miss Manga slibuje jednoduché vytvoření tzv. manga řas (či manga looku). Mezi její hlavní vlastnosti patří vykouzlení objemu řas, natočení, které dlouho vydrží a také to, že se nedrolí a nerozmazává, čímž nevytváří ošklivé žmolky.

Žena s manga look

Miss Manga však není jediná řasenka, která se L´Oreal povedla. Obrovskému úspěchu a oblíbenosti se těší i řasenka False Lash Wings, která nejen že řasy krásně oddělí, ale navíc podporuje jejich hustý objem, natočení a celkové zvýraznění. Pomocí řasenky False Lash Wings lze vytvořit efekt umělých řas (motýlích křídel).

L´Oreal má však další řasenky, které si ženy pochvalují. Mezi ně patří např. řasenka False Lash Architect, objemová řasenka Extra Volume Collagene, Volume Million Lashes Excess, Volumissime či posilující řasenka Double Extension. Nutno podotknout, že značka L´Oreal Paris má ve své sbírce už více než 15 druhů řasenek, přičemž všechny druhy jsou k dostání spíše na internetu. Na pultech obchodů lze objevit především poslední novinky, limitované kolekce nebo ty nejprodávanější.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv řasenku L´Oreal Paris, jistě neprohloupíte, protože jak už bylo řečeno, právě řasenky L´Oreal patří mezi jedny z nejpopulárnějších, nejkvalitnějších a nejspolehlivějších.

Jak vybrat tu pravou řasenku: zhodnoťte své řasy

V obchodech dnes máte na výběr z desítek až stovek nejrůznějších možností. Důležité je vybírat řasenku na míru. Jak poznáte tu pravou? Zhodnoťte své řasy v nenalíčeném stavu. Podívejte se, zda jsou spíše rovné či zahnuté, husté či spíše řídké, krátké či spíše dlouhé nebo na jakou příležitost řasenku potřebujete. Existují například barevné řasenky, které umocňují efekt řas nebo například voděodolné.

Není žádným tajemstvím, že řasenky by měly už od názvu prozrazovat to, co umí. Většinou jsou však řasenky dodávány od zahraničních výrobců a na našem trhu prakticky nenajdeme skoro žádnou řasenku, která by na svém obale měla český název a popis – a to platí i v případě řasenek českých výrobců. Anglické pojmenování totiž působí výrazněji a více zaujme.

Některé ženy tak však netuší, na co řasenka slouží, ne všechny ženy jsou totiž znalkyně cizích jazyků. Mnohdy tak dochází ke zkreslené koupi řasenky, která ve skutečnosti nemusí být na dané řasy vhodná.

Samozřejmě by se dalo obecně říci, že žádnou řasenkou prakticky nic nezkazíte, ale to bohužel není pravda. Ne všechny řasenky jsou úžasné a vykouzlí vám výrazné řasy. Některé řasenky totiž dost „žmolkují“. Nejen že pak řasy vypadají slepeně, ale také daný vzhled nepůsobí elegantně a jemně, ale spíše přeplácaně a zmalovaně.

Žena s namalovanýma řasama

Vyberte si v obchodě tu nejvhodnější pro vás

Řasenek je na trhu skutečně nespočet, máte z čeho vybírat, proč si tedy vybírat jen jednu neustále dokola? Jak tedy vybrat správnou řasenku? Vybírejte takovou, která se nejvíce hodí pro vás. Pokud máte například řasy skoro neviditelné, určitě volte takovou, která prodlužuje a zvýrazňuje. Naopak jste-li šťastnými majitelkami dlouhých řas, ale za to velmi slabých, doporučujeme takovou, která není na prodloužení, ale pouze zahustí a řasy hezky natočí.

Navíc řasenku volte také podle toho, jaká je vaše barva vlasů. Na některých blondýnkách mohou příliš černé řasy vypadat nevhodně, proto je občas lepší volit například řasenku hnědou. Jestliže ale rády experimentujete, můžete vyzkoušet také třpytivou stříbrnou nebo třeba i modrou, fantazii se meze nekladou, důležité je, aby vám slušela.

Nejlepších výsledků samozřejmě docílíte s použitím toho nejlepšího kartáčku. Pokud najdete na trhu řasenky dražších kategorií, je to proto, že mají speciální kartáček, který řasy zvýrazňuje, dodává objem atp., ne proto, že by obsahoval speciální barvu. Ta je vesměs u všech řasenek stejná, avšak některé z nich nabízí i černější. Čím lepší provedení kartáčku, tím očekávejte, že vaše řasy budou krásnější a viditelnější.

  • Velké XL kartáčky patří na střední hustotu řas. Určitě nepatří na příliš husté anebo příliš krátké řasy, jinak by se mohla obtiskovat na obličej
  • Malé kartáčky nebo zužující se kartáčky vykreslí i ty nejspodnější řasy
  • Husté kartáčky patří na jemné a krátké řasy
  • Rovné řasy jsou skvělé se zahnutým kartáčkem

Na trhu dnes ale rozdělujeme řasenky také podle toho, zda jsou voděodolné či klasické. U voděodolných samozřejmě doporučujeme pořídit si speciální odličovač, který dokáže odstranit právě i voděodolnou řasenku. Co se výrobců týče, nejznámějšími výrobci řasenek a zároveň také nejoblíbenějšími jsou určitě značky Rimmel, Maybelline, L´Oreal a jiní. Existují samozřejmě i drahé řasenky, které se pohybují v ceně od tisíců korun. Jedná se však o řasenky světových návrhářů, jako je například Dior, Chanel, Tom Ford atd.

Set na úpravu řas a obočí

Jak správně nanést řasenku

Věřte nebo ne, také řasenka má své ale a ne všechny způsoby jejího používání se hodí. Takže, pokud si nyní pokládáte otázku, zda se jí možná líčíte špatně, odpověď by klidně mohla být ano. Ke správnému nalíčení je ale potřeba mnohem více, nejen správná řasenka, ale také technika.

Vyberte správnou řasenku

Vezměte řasenku, se kterou ale nepumpujte nahoru a dolů, pouze s ní lehce krouživými pohyby v tubě s náplní otáčejte.

Použijte bázi pod řasenku

Ta má bílou barvu a slouží k obalení jednotlivých řas. Tím vytvoří krásný efekt hustých řas. Bázi nanášejte stejně jako řasenku.

Naličte spodní řasy

Začněte se spodními řasami, důvodem je, aby se neobtiskly na horní víčko. Aplikujete tak, že řasenku přiložíte až ke kořínkům a jemně kmitejte.

Po nanesení řasenky chvíli vyčkejte a nemrkejte. Zamezíte tak obtisknutí.

Pokračujte s horními řasami

Naneste řasenku na konce řas. Důležité ale je dát řasenku pouze do konců, jinak zbytečně řasy zatěžkají. Nechte několik vteřin zaschnout. Řasy se nanášením řasenky krásně pozdvihnou.

Řasenku mějte při líčení lehce nakloněnou, řasy budou vypadat přirozeněji.

Následují střední délky řas a pročesání kartáčkem

Nanášení řasenky se provádí klasickými tahy na řasy od shora dolů. Nejlepších výsledků ale dosáhnete tehdy, pokud před nanášením řasenky použijete kleštičky na řasy a pak při samotném nanášení budete provádět tahy pozvolna vytahováním směrem ven.

Naličte řasy až ke kořínkům

Kartáček vytáhněte a přiložte ke kořínkům řas – tedy úplně k oku a pohyby „cik cak“ řasenku na řasy nanášejte. Pokud chcete docílit přirozeného looku, použijte jednu až dvě vrstvy. Pro dramatičtější a výrazný look – například jako večerní líčení, můžete vrstev použít samozřejmě více, klidně čtyři, záleží na tom, co se vám líbí. Po každém jednom nanesení vrstvy ale nechejte vždy chvíli zaschnout a pak naneste vrstvu další. Celý postup zopakujte také u druhého oka.

Tip: Jak si namalovat řasy a obecně technika líčení je důležitá a chce chvíli tréninku. Časem ji jistě dostanete do své ruky. Pohybem oka si můžete pomoci k ještě lepšímu efektu.

Finální fáze

Prstem, respektive malíčkem můžete ve finální fázi řasu nadzdvihnout a krásně natvarovat. Řasenka zaschne při tomto tvarování do finální podoby.

Pozor na slepené řasy, ty nepůsobí nikdy hezky! Na vině může být špatný kartáček, ale i nahromaděná barva na něm – očistit jej můžete například odličovacím ubrouskem. Řasy můžete pročísnout také hřebínek po nabarvení řas. Mějte na paměti, že obvykle  dva nátěry řasenky bohatě stačí.

Kleštičky

Určitě doporučujeme si v kterékoliv drogerii pořídit také kleštičky na řasy. Jsou úžasným pomocníkem a díky nim řasy skutečně nádherně natočíte a pozvednete. Pokud jste s nimi ale ještě nikdy nepracovali, návod je jednoduchý. Přiložte je ke kořínkům řas a silně stiskněte, držte zhruba patnáct vteřin pro dlouhotrvající a efektní natočení.

Řasenku nezapomeňte vždy večer odlíčit, ať již pomocí pleťové vody nebo očních odličovadel.

VIDEO: Ukázka nanesení řasenky a použití kleštiček

Jak správně nanést manga řasenku značky L´oreal Paris?

Tajemství v unikátním kartáčku může nanášení pěkně znepříjemnit. Na první pohled se kartáček nemusí zdát vůbec nápaditý, avšak je to právě naopak. Jedná se o kónický kartáček, jehož konec je zúžený na spodní řasy a tlustší část zase slouží pro natočení horních řas. Kartáček vlasy prodlouží a extrémně natočí, tedy vytvoří efekt skutečně velkých oči, přesně jako v japonském komiksu.

Miss Manga řasenka ale také nabízí i skvělou černou barvu, která se nedrolí a zároveň jde skvěle odlíčit. Pro většinu žen je také důležité, aby řasenka řasy neslepovala. S touto se nevzhledného slepení rozhodně nedočkáte, jak ji nanesete, tak drží.

Jelikož má kartáček této řasenky svůj unikátní styl, rozhodli jsme vás jednoduše poradit, jak s touto řasenkou pracovat, abyste skutečně dosáhli „manga“ vzhledu. Horní řasy klasicky naličte po celé jejich délce od zdola směrem nahoru. Co se týče dolních řas, využijte konce kartáčku, se kterým řasy lehce „slepte“ k sobě tikavým pohybem. Právě tímto jednoduchým trikem si takto vytvoříte onen úžasný manga look.

Aplikování řasenky na řasy

Co umí Lash řasenka?

Nyní si povíme něco málo o tom, co doopravdy dokáže správná lash řasenka. Lash řasenka má mnoho vlastností, přičemž je naštěstí určená pro téměř každý druh řas. Vždy doporučujeme spíše investovat do ověřené a kvalitní značky. Vyvarujte se koupi řasenky z „vietnamských“ krámů – tato kosmetika většinou nemá vhodné složení a může vzniknout alergická reakce.

Neznamená to však, že i značková a drahá řasenka musí být nejlepší.
Nejdřív můžete zkusit levnější značku řasenky – např. Rimmel, Maybelline, essence nebo Miss Sporty, v případě, že vám nebude vyhovovat, můžete investovat do jiné značky.

Nyní tedy už k vlastnostem lash řasenky. Všechny lash řasenky mají vlastnosti, které vám pomohou zvýraznit vaše řasy, mezi ně patří např. to, že vám dokonale zviditelní vaše řasy díky prodloužení. Společně s prodloužením dokáže lash řasenka řasy i krásně nadzvednout. Řasy jsou také lépe oddělené, a co je hlavní, jsou krásně zahuštěné. To může vyhovovat zejména ženám, kterým příroda nenadělila řasy jako má mrkací panenka. Některé lash řasenky dokonce stimulují růst řas – to ocení ženy, kterým řasy často vypadávají.

Správný výběr řasenky je důležitý, má sílu oko nejenom zvýraznit, ale i  prodloužit.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 8

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak se zbavit pih
Žena s pihami

Pihy. Na dětské tvářičce působí rozkošně. Starší je často považují za problém, který chtějí řešit. I když podle odborníků pleť s takovou ozdůbkou >>>

Jak uplést francouzský cop
Jak uplést francouzský cop

Francouzský cop je jedním z nejkrásnějších druhů pletených účesů, podobně jako amazonský cop. Tento typ copu se používá již více než >>>

5 Comments

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *