Jak vypočítat ascendent

výpočet ascendentu

3
(33)

O ascendentu zaslechl něco málo snad každý. Pokud ale nepatříte mezi astrology nebo alespoň mezi amatérské zájemce o astrologii, možná ještě trošku tápete, o co se vlastně jedná. V tomto článku odhalíme jeho význam, poradíme, jak si vypočítat svůj ascendent a poskytneme základní přehled charakteristik každého z typů. Tak hurá k sebepoznání! 

Co je ascendent a descendent?

Ascendent reprezentuje východní bod horoskopu, který vytváří spolu s Descendentem (západní bod) v grafickém znázornění horoskopu osu, jež spojuje dvě protilehlá znamení. Ascendent díky určitému postavení hvězd podle místa, data a času našeho narození vypovídá o charakteristice naší osobnosti. Určuje, jak se projevujeme navenek, jaká je naše povaha a jak působíme na ostatní lidi v našem okolí. Poté, co si člověk zjistí svůj ascendent, na sobě může efektivněji pracovat a může skrze tohle poznání pochopit některé rysy své povahy.

Descendent naopak leží v protilehlém znamení než ascendent a vypovídá o tom, jaké lidi k sobě nevědomě přitahujeme. Často také vypovídá o části naší osobnosti, kterou si plně neuvědomujeme nebo kterou nevědomky potlačujeme. Descendent může ale také vyjadřovat určité vlastnosti, kterých si na ostatních lidech vážíme, ale sami se je bojíme projevovat. Proto je vhodné si vyhledávat partnery a blízké osoby právě pomocí descendentu.

Knížky zabývající se ascendentem, můžete zakoupit například na Heureka.cz

Význam ascendentu

Díky ascendentu můžeme dospět k nečekanému sebepoznání, uvědomit si své silné i slabé stránky a začít na těchto vlastnostech pracovat. Je samozřejmé, že nám náš ascendent nepředurčuje osud na celý život, ale spíše nám ukazuje, k jakým vlastnostem více tíhneme a jakou povahu máme přirozeně v sobě. Nejlepším způsobem je tyto vlastnosti přijmout a poté se snažit něco změnit. Neustálým bojem sami se sebou totiž nezmůžeme nic. Nezapomínejme ale také na to, že je ascendent jen jedním z dílků naší osobnosti.

Zajímá vás partnerské soužití podle horoskopů a jak vám to bude klapat v tomto roce s vaší polovičkou v posteli? V erotickém horoskopu se můžete dozvědět jestli jste to právě vy, kde bude zažívat zklámání nebo prožije milostná vzplanutí.

Jak vypočítat ascendent?

Ascendent je jedním z nejvýznamnějších prvků v horoskopu. Pro jeho výpočet potřebujeme znát naše datum narození (tzn. den, měsíc a rok) a přesný čas, kdy jsme se narodili. Při výpočtu je také dobré udávat místo narození. Ascendent si můžeme vypočítat podle pomocných tabulek nebo zadat naše údaje do věruhodné kalkulačky ascendentu na internetu. Nejlépe ale uděláme, když se poradíme přímo s člověkem, který se věnuje astrologii již delší dobu. Dozvíme se od něj nejen správný a přesný výsledek, ale také nám může odpovědět na otázky, které nás zajímají, a které se vztahují k naší povaze či osobnosti. Po zjištění našeho ascendentu nám na mysli totiž jistojistě vyvstane hned několik otázek. Pokud si třeba srovnáme ascendent se znamením, ve kterém jsme se narodili, můžeme přijít na důvod, proč při prvním setkání působíme na nové lidi jiným dojmem, než bychom čekali nebo chtěli.

Někdy může nastat problém se zjištěním přesného času narození. Pokud z jakéhokoliv důvodu nemáme rodný list nebo rodiče, kteří by nás o době našeho narození informovali, můžeme si tyto informace vyžádat od porodnice, ve které jsme se narodili, případně také na matrice obecního, městského nebo krajského úřadu.

Knížky o ascendentu, můžete zakoupit například na Heureka.cz

Ascendent v Beranu

Lidé v tomto ascendentu jsou velmi energičtí, iniciativní a umí skvěle improvizovat. Díky jejich průbojnosti a iniciativě působí na druhé jako sebevědomí jedinci. Tito lidé jsou často autoritativní a umí si rychle sjednat respekt. Kontakty s druhými navazují rychle a snadno. Důvodem může být jejich upřímnost, otevřenost k ostatním a odpor k přetvářce. Mají také rádi, když jsou věci v pohybu a někdy se může stát, že jsou až příliš hluční nebo ukvapení, což nemusí ostatním vždy vyhovovat.

Ascendent v Býku

Lidé v tomto ascendentu mohou být občas nevyzpytatelní. Na první pohled často totiž působí nepřístupně, jelikož jsou svérázní a neradi se přizpůsobují ostatním, navíc na nich mnohdy ani nepoznáme, co si o nás myslí. Pokud se je snažíme o něčem přesvědčit, zabere nám to spoustu času. Takový člověk má totiž svou hlavu, a i když své názory neprosazuje tak tvrdě jako beran, je často těžké ho přemluvit na svou stranu. Tito lidé jsou založení prakticky a můžeme se spolehnout na to, že k nám budou ve vztahu upřímní, i když se nám ona sdělená pravda nebude někdy úplně zamlouvat. Jelikož nemají co skrývat před ostatními, očekávají také férové jednání a nesnáší jakékoliv formy manipulace. Někdy mohou na ostatní působit chladně, jelikož mají problém se ihned otevřít a rozhodně nejsou zvyklí vykládat o svých citech na potkání. Tito lidé jsou samostatní, a proto si umí málokdy říct o pomoc, proto se mu nemusíme bát někdy nabídnout pomocnou ruku.

Ascendent v Blížencích

Lidé v tomto ascendentu jsou přátelští, komunikativní a velmi sdílní. Jsou rádi v prostředí s lidmi a potřebují s nimi sdílet svou radost, ale i své trápení. Už na první pohled působí otevřeně a nemají předsudky o druhých. Na svou mírnou povahu můžou občas doplatit naivní důvěrou novým lidem, kterým důvěřují bez toho, aby o nich mnoho věděli. Tito lidé jsou rádi v centru dění, a proto mají rádi mnoho aktivit. Často tak mají málo času i proto, že mají rozdělaných několik věcí najednou. S tím se pojí to, že někdy skáčou od jedné věci k druhé, až někdy zapomenou, že někomu něco slíbili. Občas se stane, že si vezmou něčí výtku až příliš k srdci i přes to, že nebyla myšlená jako útok na ně.

Knížky o ascendentu, můžete zakoupit například na Heureka.cz

Ascendent v Raku

Lidé v tomto ascendentu umí dokonale pečovat o druhé, dávají lidem okolo sebe pocit bezpečí a umí vytvořit příjemné prostředí. Takové prostředí mají totiž rádi a sami se v něm cítí dobře, což se odráží na jejich projevu. Dokážou být mimo jiné oddaní nejen člověku, ale také práci nebo koníčku, nesmíme ale dopustit, aby tato láska přerostla v závislost a později třeba i v emoční nestabilitu. Tito lidé umí dobře ovlivňovat náladu ve svém okolí, často se ale u nich setkáme s náhlými změnami nálad, třeba v případech, kdy zasáhneme do jejich plánů.

Ascendent ve Lvu

Lidé v tomto ascendentu mají skvělé charisma, kterým dokážou upoutat pozornost okolí. Mají hodně energie, kterou vkládají do organizace čehokoli, co se naskytne, a působí dojmem, že je málokterá situace dokáže svést z cesty. Výborně si dokážou poradit ve vypjatých a stresových situacích díky tomu, že si tzv. udržují chladnou hlavu. Tito lidé dávají neradi ve společnosti lidí najevo, že jsou smutní a těžce se vyrovnávají s neúspěchem.

Knížky o ascendentu, můžete zakoupit například na Heureka.cz

Ascendent v Panně

Lidé v tomto ascendentu jsou vyrovnaní, mají srovnanou svou osobnost a nemají pochybnosti o svém vlastním já. Jsou přirozeně slušní, důstojní a lidští, přitom ale zůstávají realističtí a nemají o lidech žádné iluze. Záležitosti, na kterých jim záleží řeší velmi pečlivě, ze strachu ze selhání si ale často nevedou dobře na vyšších pozicích. Nemají rádi hazard ani vyostřené situace a mají oblibu v pečlivé manuální práci.

Ascendent ve Váhách

Lidé v tomto ascendentu si velmi zakládají na lásce, harmonii a schopnosti sdílet vše dobré s ostatními. Nemají problém si vytvořit a udržet dobrá přátelství postavená na hodnotách i díky tomu, že se dokážou odpoutat od svého ega, které nepotřebují za každé okolnosti prosazovat. Proto také dokážou vytvořit příjemnou atmosféru. Ta ale může být přerušena mimo jejich přirozené prostředí, kdy se potýkají s nerozhodností, sklíčeností a nejistotou.

Ascendent ve Štíru

Lidé v tomto ascendentu si často získávají obdiv ostatních díky jejich příjemnému působení. Jsou ale zvyklí posuzovat svět kolem sebe černobíle, a proto se často dostanou do myšlenkových extrémů. Jsou proto silně emocionální a dokážou hůře bojovat s kritikou druhých. Na druhou stranu mají ale dobrou intuici.

Ascendent ve Střelci

Lidé v tomto ascendentu jsou velmi otevření, přátelští, komunikativní a mají smysl pro humor. Snadno se seznamují s cizími lidmi a někdy jsou až příliš upřímní, což může někoho pobouřit. Nikdy to ale nemyslí zle a dokážou se omluvit. Občas se rádi zastaví ve svých myšlenkách a přemýšlí o různých věcech.

Knížky o ascendentu, můžete zakoupit například na Heureka.cz

Ascendent ve Vodnáři

Lidé v tomto ascendentu jsou nezávislí, svobodomyslní a mají otevřenou mysl. Nemají rádi, když se musí vázat a mají rádi svobodu. Nedokážou vystát přetvářku a vyžadují férové a přímé jednání. Rádi si jdou za svými cíli, a proto mohou působit někdy namyšleně, i když takoví nejsou.

Ascendent v Rybách

Lidé v tomto ascendentu jsou intuitivní, citliví a přemýšliví. Často mají svůj svět založený na fantazii a ideálech, a proto je někdy těžké jim porozumět. Tito lidé mohou působit zdrženlivě, ale vždy dokážou člověka vyslechnout a poradit mu. Nesvěřují se každému, protože se bojí zklamání.

Ascendent v Kozorohu

Lidé s ascendentem v Kozorohu jsou známí svou výraznou zodpovědností a sklonem k pečlivému plánování. Pro ně je důležité mít jasný směr a cíle, kterých chtějí dosáhnout, a rádi systematicky pracují na jejich dosažení. Jejich organizační schopnosti jsou vynikající, a proto jsou často schopni efektivně řídit složité úkoly a projekty. Své místo najdou na pozicích, kde mohou využít svůj manažerský potenciál. Dokážou řídit nejen práci, ale také lidi kolem sebe. Jsou schopni zajistit, aby věci fungovaly hladce a efektivně, a mají schopnost motivovat ostatní k dosažení společných cílů.

Partneři podle ascendentu?

Základním protikladem k ascendentu je descendent. Proto je také analogicky určeno, že na straně ascendentu se nachází naše JÁ a vlastní ego a na straně descendentu se nachází tzv. TY, tedy svět našeho partnera a s ním spojený náš vzájemný vztah. Do tohoto rámce se řadí také vlastnosti, které vyžadujeme pro život, ale sami je nemáme v tak dominantní míře, a proto po nich neustále toužíme a obdivujeme je u druhých. V partnerském vztahu se můžeme naučit, jak si tyto vlastnosti přisvojit a můžeme se tak změnit a přiblížit se k našemu vysněnému JÁ.

Knížky zabývající se ascendentem, můžete zakoupit například na Heureka.cz – porovnání cen a srovnání produktů

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 33

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak přestat žárlit
Jak přestat žárlit

Žárlivost je vnitřní hlas poháněný strachem. Částečně je evolučně podmíněná a částečně získaná v průběhu života. Intenzita tohoto nutkavého pocitu >>>

Jak zachránit vztah
Naštvaná žena na posteli

Láska je volba a záleží na vás, zda se rozhodnete do vztahu čas a energii ještě investovat. Minulost sice vymazat >>>

3 Comments

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *