Jak zkontrolovat kredit – O2, Vodafone a T-Mobile

kontrola a dobití kreditu

3.7
(198)

I když jsou v dnešní době pořád oblíbené paušály na telefony, stále existuje dost lidí, kteří si kredit pravidelně dobíjí. Každý operátor má trošku jiný způsob, jakým můžete ověřit stav a platnost svého kreditu. Pojďme se podívat na jednotlivé způsoby podle jednotlivých operátorů.

Dobití kreditu O2

Kredit O2 můžete několika způsoby. Velice oblíbené jsou způsoby, kterými svůj kredit dobijete z domova a na výběr je hned několik možností: dobití kreditu přes platební kartu (pro platbu jsou přijímány karty VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic a Maestro), dobití přes internetové bankovnictví (to je možné pouze z bank Moneta Money Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, UniCredit Bank a KB). Dalšími možnostmi je dobití přes dobíjecí kupon (zadáte 12místný kód ze zakoupeného dobíjecího kuponu) nebo přes aplikaci Masterpass. Pokud jste na cestách, můžete si kredit dobít následujícími způsoby:

 • O2 prodejny,
 • Česká pošta,
 • Sázkové terminály,
 • prodejny s terminálem,
 • pokladny v obchodech,
 • bankomaty.

Dobití kreditu T-Mobile

Kredit lze dobít několika způsoby. Jedním z nejjednodušších je prostřednictvím platební karty nebo z mobilní aplikace T-Mobile.

Velice chytrým způsobem je dobití z vyúčtování, které je možné dobít jednorázově, nebo si zadat pravidelné měsíční dobíjení kreditu. Dobití kreditu T-Mobile je možné taktéž v prodejnách T-Mobile, v internetovém bankovnictví (pouze u některých bank), přes dobíjecí kupón, v prodejnách s terminály či sázkových terminálech.

Dobití kreditu Vodafone

Dobíjení kreditu Vodafone je možné také prostřednictvím několika způsobů. Můžete si dobít kredit prostřednictvím mobilní aplikace, online přes webové stránky Vodafone, či na terminálech Sazky nebo na poště. Nabít kredit Vodafone lze i přes dobíjecí kupón

TIP: Dobíjecí možnosti jsou u všech operátorů obdobné. Zjistěte si u svého operátora, zda vám nenabízí za určitou možnost určité procento kreditu navíc.

Dobíjení kreditu přes internetové bankovnictví

Dobít si kredit přes internetové bankovnictví bohužel není možné u všech bank. Některé banky bohužel tuto možnost v rámci svého internetového bankovnictví nenabízejí. Přihlaste se do svého internetového bankovnictví. Pokud máte u banky více účtů, tak vám banka může nabídnout, ze kterého účtu chcete kredit dobít. Vyplňte potřebný formulář (zde bude výše dobíjené částky a telefonní číslo) a odešlete ho. Vaše banka bude požadovat ověření platby prostřednictvím zadání kódu, který vám přijde jako SMS nebo potvrzení přes aplikaci vaší banky.

Částka, kterou chcete dobít, může být libovolná, obvykle však je zavedené minimum a maximum (tedy od 200 Kč do 9 999 Kč). Limity se mohou u jednotlivých operátorů i bank lišit.

Dobití kreditu kartou

Pokud vlastníte platební kartu, pak je dobití kreditu velice jednoduché. Zabere vám to jen několik málo minut. Stačí si najít oficiální stránky svého operátora, a pak sekci dobití kreditu. Každý operátor takovou sekci na svých stránkách má, obvykle je to jedna z nejvýraznějších nabídek na stránkách. Poté už jen rozkliknete menu, zvolíte si, jakou částkou chcete kredit dobít (každý operátor má minimální částku, za kterou můžete dobíjet) a zvolíte „Zaplatit“. Poté už se vám otevře nabídka, kam stačí zadat číslo své karty, datum její expirace a CVV, což je číslo, které najdete na zadní straně své platební karty (obvykle v podpisovém políčku). Transakci o zaplacení ještě potvrdíte SMS kódem. A to je vše.

Zjištění kreditu O2

Číslo operátora: *104*#

Způsob, jak zjistit kredit O2, je velice jednoduchý. O2 kredit stav lze zjistit prostřednictvím operátora. Stačí vymačkat na displeji symboly *104*# – tato čísla jednoduše odešlete jako hovor (tj. jako byste chtěli na toto číslo zavolat). O2 stav kreditu vám přijde prostřednictvím SMS nebo jako systémová zpráva. S pomocí tohoto kódu ale můžete zjistit navíc i to, kolik vás poslední hovor stál – stačí „zavolat“ na č. *104*1#. Některé telefony mají tuto možnost přednastavenou v uložených číslech. Zkuste se podívat do svých kontaktů, zda ji tam nenajdete.

Platnost kreditu O2: platnost kreditu dobíjecí karty se může lišit v závislosti na tom, jakou částkou kredit dobijete. Pokud si dobijete kredit částkou do 99 Kč, jeho platnost bude 45 dnů. Dobijete-li si v rozmezí od 100 Kč do 499 Kč, pak je platnost kreditu 6 měsíců, a při dobití nad 500 Kč jeden rok.

Jak zjistit kredit T-Mobile

Číslo operátora: *101#

Pro zjištění kreditu T-Mobile stačí vytočit číslo *101# a poslat jako hovor. Odpověď vám přijde v zápětí – buď jako SMS nebo jako systémová zpráva, kterou si přečtete na displeji svého telefonu. Tomuto způsobu zjišťování informací se říká zkrácená volba, s pomocí které toho můžete zjistit mnohem víc.

Pokud chcete vidět výpis hovoru, odešlete jako hovor číslo *123*234#. Chcete-li zjistit, jaká je vaše útrata, zkuste číslo -123*234#. Pro PUK vytočte – *123*307#. Pro blokování nebo odblokování SIM karty můžete zvolit zkrácenou volbu *123*308#.

Jak zjistím kredit Vodafone

Zjištění kreditu Vodafone je možné i ze zahraničí. Zjistit kredit Vodafone je možné prostřednictvím bezplatné SMS se zněním KOLIK KREDIT na telefonní číslo 7700. Vodafone přišel v rámci své aplikace Můj Vodafone s možností, jak můžete zjistit svůj kredit. V této aplikaci běžte to sekce Útrata a Vyúčtování, kde zvolíte možnost Aktuální útrata a čerpání. Platnost kreditu je vždy 10 měsíců. Stav kreditu Vodafone vám přijde prostřednictvím SMS nebo jako systémová zpráva.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 198

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak zapnout AirDrop
Sdílení pomocí AirDrop

Co je AirDrop a jak ho používat AirDrop je funkce, která umožňuje Apple zařízením se systémy Mac a iOS bezdrátově >>>

Jak vyhledávat podle obrázků
Vyhledávání podle obrázků

Vyhledávání informací je v dnešní době tak snadné. Máte v počítači anebo v telefonu uloženou fotografii, ke které potřebujete najít >>>

8 Comments
 • Jeste by to chtelo USSD kody pro alternativní operátory a nemyslím pouze běžné na zjisteni kreditu. Napr kody na Tmobile nejdou na Kaktusu.

 • Dobrý den Petře,
  aktuálně jsme se zaměřili na hlavní trojici našich operátorů, ale nevylučuji, že to do budoucna nedoplníme o další menší operátory.

 • Dobrý den,

  pro zjištění kreditu u operatora Vodafone stačí vytočit číslo *22# a poslat jako hovor (plati pro predplacene karty).

  Odpoved prijde vzapeti….

  V.K.

 • u Vodafonu stačí vytočit *22 s křížkem (hash znak, tady jej neumím udělat), to je nejrychlejší způsob, který v návodu chybí

  • Dobrý den Stando, *101# by nadále měl fungovat.
   Sám T-mobile píše toto: Stačí poslat SMS zprávu KREDIT S na 4603, nebo vytočit *101# jako odchozí hovor.

  • Dobrý den Marie, tohle opravdu netušíme, doporučuji kontaktovat O2 a zeptat se je na to. Klidně poté napište co jste zjistila. Děkuji.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *