Jak sledovat cizí mobil

sledování mobilního telefonu

3.9
(183)

Úplně na začátek je potřeba říct, že není možné (z právního hlediska) sledovat úplně cizí mobil. Svého partnera/partnerku či děti však sledovat můžete. Od 15 let ale potřebujeme výslovný souhlas toho, koho se rozhodnete sledovat. Pokud vaše dítě například začíná ze školy chodit samo, je dobrý nápad, když jej přes mobil můžete sledovat. Pokud ale podezříváte manžela z nevěry, není vhodné ho sledovat přes mobilní telefon.

Jak sledovat mobil manželky?

K tomuto kroku se zřejmě snaží uchýlit řada podváděných manželů, ale i naopak. Ano, na trhu existuje spoustu aplikací, s jejichž pomocí můžete lokalizovat svůj telefon. Avšak sledovat cizí mobil (i když je to manžel/manželka) je trestné. Za čtení zpráv nebo lokalizaci cizího telefonu vám může hrozit trest odnětí svobody, a to i na půl roku.

I když se jedná o manžela či manželku, nemáte právo sledovat jeho/její telefon!

Jak sledovat mobil dítěte?

Toto už je poněkud jiná situace, protože své dítě a jeho telefon sledovat můžete. Rodiče nesou za své dítě odpovědnost. Ovšem jak už bylo uvedeno výše – od 15 let dítěte je potřeba výslovný souhlas se sledováním. Děti mladší by alespoň měli vědět o tom, že jejich rodiče mají možnost je sledovat.

Jak dostat software do telefonu?

K nainstalování programu ke sledování telefonu je někdy potřeba znát výrobní číslo telefonu (to je možné najít na krabičce od mobilního telefonu, ale také na mobilním telefonu samotném – většinou je ukryté uvnitř v prostoru pod baterií). Soubor je pak možné nahrát z počítače, nebo prostřednictvím e-mailu. V druhém případě je potřebná součinnost majitele telefonu – ten si totiž musí program stáhnout.

POZOR: Odposlouchávání či sledování cizího telefonu je nelegální a hrozí za to tresty – včetně odnětí svobody.

Sledování mobilu online

V současné době již existuje dost aplikací, s jejich pomocí můžete sledovat mobilní telefon online. Tyto aplikace jsou skvělé jak pro ty, kterým je mobilní telefon odcizen, tak také pro rodiče, kteří chtějí mít své děti pod kontrolou. Sledování mobilu online se může vyplatit také u seniorů – v případě, že zkolabují, mohou být snadno k nalezení.

MobiGPS

Jedná se o mobilní aplikace, podle které může zjistit svou polohu. Tuto polohu ale můžete pomocí GPS odeslat někomu jinému, kdo zná IMEI vašeho telefonu a má přístup k internetu.

Snoopza

Tento program vám umožní sledovat osoby prostřednictvím mobilního telefonu. Je to bezplatný program, s jehož pomocí můžete nahrávat hovory, sledovat polohy telefonu, zobrazovat textové zprávy, kameru, snímky obrazovky, ale také sociální sítě. Aplikaci musíte nainstalovat do přístroje toho, koho chcete sledovat. Musíte si vytvořit účet na stránkách této společnosti a po přihlášení se do účtu můžete danou osobu sledovat.

Jedná se o jednu z neoblíbenějších „sledovacích“ aplikací.

Howerwatch

Howerwatch funguje na stejném principu jako Snoopza. Nejprve se musíte zaregistrovat a vytvořit si účet. Poté stáhnete program do mobilního telefonu toho, koho chcete sledovat. Po přihlášení se do svého účtu, můžete vidět lokalizaci dané osoby, ale také nahrávat její hovory, číst její SMS a mnohé další.

Rodinný lokátor – Life360

Jedná se o další aplikaci. V rámci této aplikace si můžete vytvářet skupiny, ve kterých se budete navzájem sledovat. Jedná se o tzv. „kruhy“. V rámci těchto kruhů můžete vytvořit skupiny, kde bude vaše rodina, a další skupinu například pro přátele. Snadno tak najdete rodinu a přátele na soukromé mapě. Bezplatně můžete se členy skupiny prostřednictví této aplikace kontaktovat. Navíc, když vám někdo ukradne telefon (nebo ho ztratíte), snadno ho prostřednictvím této aplikace najdete.

Phone Watcher

Monitorovat aktivity telefonu umí i aplikace s názvem Phone Watcher. Je dostupná na Google Play a využít ji mohou i rodiče, kteří chtějí mít své děti pod kontrolou. Aplikace umožňuje vzdáleně sledovat všechny aktivity, které se na mobilním telefonu odehrají – včetně uskutečněných hovorů, SMS, historii prohlížení internetu, fotografie, videa, seznam kontaktů, aktuální polohu a další. Tuto aplikaci musíte do telefonu, který chcete sledovat, nainstalovat. Jakmile aplikaci spustíte (musíte na telefonu, který chcete sledovat, a to tak, že zadáte email), dojdou vám přihlašovací údaje – právě prostřednictvím e-mailu. Následnou kontrolu provádíte na webovém rozhraní. Vše je velice snadné a přehledné.

Cerberus

Cerberus je placená aplikace (nejedná se ale o vysoké částky, za jedno zařízení zaplatíme 5 EUR ročně, za tři zařízení pak 14 EUR ročně), která nabízí spoustu zajímavých funkcí. Kromě toho, že dokáže lokalizovat sledovaný mobilní telefon, umí také vyfotit případného zloděje. Vzdáleně můžete mobilní telefon zamknout a v případě, že už nepočítáte s jeho navrácením, také smazat veškerá data. Aplikace dále umožňuje dálkové ovládání přes internet či SMS. Umí také spustit alarm v případě potřeby či zálohovat veškerá data.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 183

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak zapnout AirDrop
Sdílení pomocí AirDrop

Co je AirDrop a jak ho používat AirDrop je funkce, která umožňuje Apple zařízením se systémy Mac a iOS bezdrátově >>>

Jak vyhledávat podle obrázků
Vyhledávání podle obrázků

Vyhledávání informací je v dnešní době tak snadné. Máte v počítači anebo v telefonu uloženou fotografii, ke které potřebujete najít >>>

3 Comments
  • Mám dotaz. Na jakém principu funguje sledování telefonů pro potřeby navigačních programů? Lze na tomto principu zjistit anonymně přítomnost jednotlivých telefonů v nějaké konkrétní oblasti? Např. když se někdo ztratí v pusté oblasti (hory), kde předpokládám pouze několik málo uživatelů, či pouze pohřešovaného.

  • Nejsem v této oblasti odborník, ale myslím, že satelity (GPS) signál jen vysílají a samostatný mobilní přístroj nemá sílu jakkoli na přijatý signál odpovědět. Takže zjistit přítomnost jednotlivých telefonů dle GPS nelze. Lze to pokud je v dané oblasti mobilní signál, tak pomocí triangulace z BTS stanic, lze dohledat počet mobilních telefonů v oblasti.

  • Právě proto je bezpodmínečně důležité nainstalovat aplikaci do mobilního telefonu. Aplikace odesílá polohu určitému serveru. Podobně jako se dá sdílet poloha na soc. sítích. Nicméně je nutné připojení k internetu…

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *