Jak se zbavit octomilek

4.5
(2)
Víme jak se zbavit octomilek

Octomilky jsou nepříjemný hmyz, který dokáže potrápit. Původně se jedná o zemědělské škůdce, které k nám přicestovali ze subsaharské Afriky. Můžou se objevit u ovoce, v kuchyni, mohou poletovat po jídelně nebo obývacím pokoji. Pokud s nimi nezahájíte boj včas, mohou se začít bleskurychle rozmnožovat a boj s nimi se bude zdát čím dál těžší. Abyste octomilky vyhnali ze svého domova, stačí podstoupit několik kroků. Nejdříve je třeba eliminovat důvody jejich zrodu, poté se zbavujte samotných malinkatých mušek.

1. Vyčistěte koš, vyneste odpad

Octomilky mají tendenci vznikat v místnostech, kde není zrovna uklizeno nebo kde se dlouho nevynášel odpad. Pokud se octomilky objeví ve vaší domácnosti, důvodem může být třeba hnijící slupka od banánu, kterou jste před týdnem vyhodili do odpadkového koše. Jak již bylo zmíněno, je třeba nejdříve odstranit všechno, co může být důvodem jejich zrodu. Tudíž první krok zní – vyčistěte koš, vyneste odpad.

2. Ovoce přesuňte do lednice

Ovoci se v lednici nikdy nic nestalo, proto se ho nebojte do lednice na chvilku odklidit. Octomilky se často v domácnosti objevují právě kvůli ovoci, které máte vyskládané v misce na stole. Ovoce je pro ně zkrátka velkým lákadlem, kterému neodolají. Než se zbavíte octomilek, skutečně ovoce odkliďte do lednice. Pokud byste ovoce vyhodili do koše, moc byste si nepomohli. Druhý krok tedy zní – s lákadlem jménem ovoce šup do lednice.

3. Umyjte nádobí

Jak jsme zmínili, octomilky se často uchylují do domácností, které nejsou uklizené. Pokud nemáte dlouho umyté nádobí, nádobí začíná zapáchat, zbytky v miskách začínají hnít, tím pádem se objevují octomilky. Proto opět odstraňte možný důvod zrodu octomilek, tedy nádobí – umyjte ho, to je třetí krok vedoucí k domácnosti bez malých otravných mušek.

4. Nastražte pasti

Pokud jste odstranili veškeré špinavé nádobí, vyčistili koše a vynesli koše, pokud jste odklidili ovoce z dosahu octomilek, odstraňte poletující mušky ze svého domova, a to tak, že nastražíte pasti. Pochytejte je jednoduše, máme pro vás návod.

Jak pochytat octomilky

 1. Najděte v kuchyni zavařovací sklenice.
 2. Nalijte do nich sladkou ovocnou šťávu, džus, ocet, víno nebo pivo či slivovici.
 3. Vršek překryjte potravinářskou folií, kterou upevníte gumičkou.
 4. Fólii propíchejte špejlí, aby se vytvořily dírky.

Octomilky se dostanou dovnitř a už netrefí ven. V tekutině se následně utopí.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Mohlo by vás zajímat:
Jak opravit uražený roh zdi

Někdy se nám může stát, že malba už je natolik zchátralá, že neopatrnou manipulací mohou vznikat trhliny nebo například uražené >>>

Jak správně vymalovat
blank

Malování pokoje není příliš složitá činnost, avšak může být značně otravná. Své tělo dostáváte do nepřirozených poloh, musíte být často >>>

5 komentářů
 • Já se těchto potvor nemůžu zbavit už několik dní. Vyzkouším nastražit past podle vašeho návodu, ale myslím, že všechno jako i ostatní co jsem vyzkoušela předtím, selže. Prostě toto je nezničitelný tvor.

 • Dobrý den, Pavluško,
  to nás velice mrzí, že se těchto “potvor” nemůžete zbavit.
  Pevně věříme, že se vám to nakonec povede. Pokud nám poté pošlete i fotku vaší pasti, rádi ji vložíme do článku jako inspiraci i pro další čtenáře.
  Děkujeme.

 • Určitě to vyjde! Já jsem zlikvidovala všechny potraviny a ovoce venku, vynesla koše, udělala pastičku a octomilky, které do ní nevletěly tak ty jsem luxovala vysavačem a za tak dva tři dny bylo vše oká!

  Ono totiž ty, které tam nevlezou se drží poblíž té pastičky. Dejte pak vědět zda vám zabralo 🙂

 • Návod si píšu :), asi před rokem jsem nebyla schopná najít zdroj, nádobí vzorně umyto, žádné ovoce, nic. Pak jsem ovšem otevřela víko plastové krabice, kde skladujeme brambory…a to nebyly nijak staré. Peklo….Vše jsem vyčistila, ale pár dní to trvalo, než zmizely mrchy úplně. Zkusím je příště (snad nebude) zavřít do labyrintu zavařovačky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pošlete odkaz na článek přátelům