Jak správně vybrat online kurz němčiny

kurz němčiny

3.3
(8)

Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. Ať už jste se do němčiny pustili jen před pár dny sami, nebo jste se učili spoustu let ve škole, pokaždé je, co zlepšovat. A jednou z nejlepších forem, jak se rozmluvit, ale také si zlepšit a ujasnit gramatiku, je zúčastnit se kurzu němčiny. Velkou výhodou je to, že jste ve skupině se stejně pokročilými studenty, a tak se můžete navzájem podporovat a pomáhat si. V dnešní době bývá čím dál častější převod kurzů do online podoby, ve které je jistější, že se budou moci konat. Jak si ale z obrovského množství online kurzů němčiny na trhu vybrat? Přinášíme vám tipy, podle čeho najít ten pravý online kurz němčiny právě pro vás.

Co od kurzu očekáváte?

Prvním krokem k výběru ideálního kurzu němčiny právě pro vás je uvědomit si, jaký kurz hledáte a co od něj očekáváte. Chcete si pouze udržet svou úroveň němčiny a stačí vám tak jedna hodina týdně? Nebo plánujete v brzké době skládat z němčiny zkoušky a potřebujete tak na sobě opravdu zapracovat?

Vybírejte kurz nejen podle ceny a vašich časových možností, ale také podle toho na co se kurz zaměřuje. Na trhu najdete mnoho obecně orientovaných kurzů, které ale nemusí být to pravé pro každého. Populární jsou například kurzy, které připravují na prestižní zkoušky z němčiny, které se po celém světě skládají v Goethe Institutu. V případě, že chcete přidat i nějakou zábavu, můžete se pustit do kurzu spojeného s reáliemi německy mluvících zemí, kde se dozvíte i zeměpisné a historické informace. Pro toho, kdo se zase potřebuje zlepšit v němčině kvůli jednání s obchodními partnery, je ideální volbou konverzační kurz, kde se především rozmluví a naučí v cizím jazyce komunikovat.

Možnosti, které budete mít, výrazně závisí také na vašich časových možnostech. Většina kurzů se koná 2x týdně a trvá 2 – 3 hodiny. Zvolit si ale samozřejmě můžete i jednodušší, případně intenzivnější variantu kurzu. Platí ale, že abyste se v jazyce opravdu zlepšili, jsou potřeba alespoň čtyři hodiny studia týdně. Kromě samotné výuky bude navíc kurz ještě vyžadovat domácí přípravu, které také musíte věnovat nějaký čas.

Zjistěte si o online kurzu a lektorech co nejvíce informací

To, že prezentace kurzu na internetu vypadá profesionálně, nemusí znamenat, že drahý kurz němčiny je opravdu kvalitní a vy s ním potom budete spokojeni. Pokud máte takovou možnost, obraťte se na známé, kteří absolvovali jazykové online kurzy a poptejte se jich na zkušenosti. Vůbec nevadí, pokud studovali jiný jazyk, důležité je především zjistit si více o konkrétních jazykových školách. Napovědět mohou také srovnání a recenze na internetu od bývalých studentů a nezávislých portálů.

Pamatujte ale na to, že ať bude jazyková škola sebelepší, vždy je důležitý také osobní přístup lektora.

Využijte možnosti se ještě před zaplacením kurzu setkat s lektorem a zjistit, jestli je vám sympatický. Vyzkoušet můžete také úvodní lekci zdarma. Během té si obvykle uděláte dobrou představu o tom, jestli vám lektor lidsky sedí a bude se vám pod jeho vedením učit příjemně. Poznáte také své potenciální spolužáky a uvidíte, jestli si s nimi budete rozumět.

Mnoho škol také nabízí jako učitele jazyka rodilé mluvčí. Pokud vás tato možnost láká, uvědomte si, že ne vždy to bude ideální volba. Rodilí mluvčí jsou skvělí pro studenty, kteří již dobře jazykem mluví a potřebují se pouze rozmluvit a pochytit správný přízvuk. V případě, že ale s jazykem teprve začínáte, je možné, že hodiny vedené pouze v němčině by pro vás byly obtížné a nakonec byste si toho z nich moc neodnesli.

Žena se učí online němčinu

Jakou úroveň si mám vybrat?

V případě, že jste si již vybrali konkrétní jazykovou školu, možná teď přemýšlíte, jakou jazykovou úroveň kurzu si zvolit. B1, A2, B2 – C1…. Kdo se v tom má vyznat? Nejsnazší možností je absolvovat ve vámi vybrané jazykové škole online rozřazovací test. Nezabere vám to mnoho času a do dvou hodin budete vědět, jak jste na tom a kterou úrovní byste mohli začít.

Zjistěte si také, jestli vaše jazyková škola nabízí možnost přestoupení z kurzu na kurz. Je totiž možné, že se vám rozřazovací test zrovna nepovede a už po několika hodinách v jedné skupině bude jasné, že ve skutečnosti byste měli patřit do jiné. Potom je klíčová možnost zdarma změnit kurz. Stejně tak se vám může stát, že se něco změní v práci, a budete potřebovat docházet na kurz v jiné dny.

Na co dalšího si dát pozor

Hurá, vybrali jste si konkrétní jazykový kurz, tak šup šup přihlásit a zaplatit. To by se samozřejmě líbilo jazykovým školám, ale vy byste si měli dát pozor na několik dalších věcí. Zkontrolujte si například smlouvu o výuce, aby se vám později nestalo, že pokud budete chtít kurz přerušit, nevrátí se vám peníze.

U online kurzu si také zjistěte, jestli jsou později poskytovány nahrávky hodin, abyste si mohli hodinu pustit, když se nebudete moci, například kvůli nemoci, zúčastnit. Dobré je také zjistit si, co je zahrnuto v ceně kurzu a co si musíte uhradit zvlášť. Cena by měla zahrnovat vstupní test, certifikát po absolvování kurzu a možnost domluvení individuální konzultace.

Výhodou u některých jazykových škol také je, pokud nabízejí různé doplňkové aktivity ke kurzům. Mohou to být například tematicky zaměřené večery, během kterých se mluví výhradně německy, nebo promítání filmů v němčině a podobně. Oblíbené bývají zejména krátkodobé kurzy němčiny v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku, na které můžete vyjet do zahraničí. Vaše jazyková úroveň se během pobytu v zahraničí zlepší opravdu výrazně. 

Než najdete ideální online kurz němčiny, bude to pravděpodobně nějakou dobu trvat. Nenechte se odradit a trvejte na svých právech. Uvidíte, že úsilí věnované výběru se vám mnohokrát vrátí v podobě zajímavého kurzu, kam se budete těšit a vaše němčina se bude díky němu rychle zlepšovat.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 8

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak se učit na maturitní zkoušku
Jak se učit na maturitní zkoušku

Maturitní zkouška – strašák středoškoláků. Můžete si na internetu stáhnout otázky, naučit se vše v posledním týdnu před zkouškou, nespat, stresovat >>>

Jak se naučit anglicky
učení angličtiny

Potřebujete se rychle naučit anglicky? V dnešním moderní světě je to jednoduché, člověk má desítky zajímavých možností jak se naučit >>>

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *