Jak odstranit gelové nehty

Gelové nehty

3.4
(81)

Ženy vědí, že i upravené nehty jsou potřebné k dokonalému vzhledu. Zatímco některé si nehty neustále lakují levnými laky z drogerií, které se za pár dní sloupnou, jiné ženy jsou chytřejší a zajdou si na gelovou manikúru, která je odolnější a déle trvající. Navíc jsou nehty hezky zpevněné, přesto nevypadají ani trochu uměle.

Pokud si však necháte udělat gelovou manikúru, její odstranění nebude tak snadné. Není to jako u běžných laků, na které jen použijete nehezky vonící odlakovač. Gelové nehty se odstraňují jinak. Samozřejmě si můžete zajít k manikérkám na odstranění gelových nehtů, ovšem existují rovnou tři způsoby, jak si gelové nehty můžete odstranit sami doma.

Způsob č. 1: Namáčení

Prvním ze způsobů, jak si doma odstranit gelové nehty, je namáčení. Nejdříve gel lak opatrně narušte pilníkem a připravte si acetonový odlakovač. Nastříhejte vatové tampony ve tvaru vašeho nehtu a nechte je pořádně nasáknout odlakovačem. Poté si kůži v okolí nehtů namažte ideálně vazelínou, která vám ochrání před acetonem kůži. Tampóny přiložte na nehty. Každý prst zabalte zvlášť do kousku alobalu a nechejte působit přibližně deset minut, aby se lak stihl rozpustit. Po uplynutí doby alobal sundejte a pomocí tamponů opatrně stírejte gel lak. Pozor,  acetonem odstraníte pouze Soak off gely a gel laky. Klasické gely se musí pilovat pomocí pilníku nebo brusky. 

Způsob č. 2: Odloupnutí

Pozor: Odloupnutí gelových nehtů může poškodit vaše nehty, počítejte si tedy velmi opatrně.

Gelových nehtů se také můžete zbavit tak, že gel jednoduše sloupnete ze svých přírodních nehtů. I když gelové nehty mají delší výdrž než nehty nalakované klasickým lakem, nejsou nesmrtelné – po nějaké době se gel začíná z nehtů odlupovat sám. Proto počkejte, až k tomu dojde, a poté s pomocí tyčinky na zatlačování kůžiček zbytek gelu na nehtu nadzvedněte. S pomocí pinzety pak nehet odloupněte. Pokud se gelový nehet nechce při lehkém tlaku stále odloupnout, raději přestaňte. Neopatrnou manipulací si můžete poškodit své nehty takovým způsobem, že už nikdy nenarostou stejně kvalitní. Obecně tento postup není doporučován.

Způsob č. 3: Pilování

Gelových nehtů se také můžete zbavit jejich pilováním. Nejdříve nehty zkraťte pilníkem na požadovanou délku. Použijte nejlépe papírový pilník a vyhněte se kovovému. Možná to bude chvíli trvat, než gelový nehet upilujete, ale trpělivost se vyplatí. Rozhodně se je nepokoušejte stříhat nůžkami nebo štípačkami na nehty. Při pilování si však dávejte pozor na to, abyste neustále pilovali jenom gel, nikoli přírodní nehet. Až budete mít spilovánu velkou část nehtu a budou vám zbývat jen okolní části, na to vezměte menší jemný pilník. Opilovat můžete jemně i horní vrstvu gelu. Takto snadněji vyrovnáte povrch mezi gelem a vaším vlastním nehtem. V tomto kroku však buďte velmi opatrní, ať nepoškodíte nehtovou ploténku.

Po přebroušení nehty zbavte nánosu prachu z pilování a použijte bezbarvý lak. S jeho pomocí můžete částečně vyhladit nerovnosti mezi gelem a vlastní nehtem. Aplikujte alespoň dvě vrstvy laku na vlastní nehet a nakonec nehet celý přelakujte. Každou vrstvu laku nechte dobře zaschnout.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 81

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak se zbavit pih
Žena s pihami

Pihy. Na dětské tvářičce působí rozkošně. Starší je často považují za problém, který chtějí řešit. I když podle odborníků pleť s takovou ozdůbkou >>>

Jak uplést francouzský cop
Jak uplést francouzský cop

Francouzský cop je jedním z nejkrásnějších druhů pletených účesů, podobně jako amazonský cop. Tento typ copu se používá již více než >>>

2 Comments
  • Gel na nehtech nedrží lepidlem. Lepí se jen tipy na prodloužení nehtu. Acetonem odstraníte pouze Soak off gely a gel laky. Klasické gely se musí pilovat pomocí pilníku nebo brusky. Určitě se nepoužívá kovový pilník. Odlupují se pouze Strip laky k tomu určené, u jiných se to určitě nedá doporučit.
    Článek máte krásně zaindexovaný, ale obsahuje faktické chyby. Což je velká škoda.

  • Dobrý den Romane, máte naprostou pravdu. Článek už upravujeme tak, aby byl fakticky správný. Děkujeme za upozornění.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *