Jak odstranit gelové nehty

Gelové nehty

Ženy vědí, že i upravené nehty jsou potřebné k dokonalému vzhledu. Zatímco některé si nehty neustále lakují levnými laky z drogerií, které se za pár dní sloupnou, jiné ženy jsou chytřejší a zajdou si na gelovou manikúru, která je odolnější a déle trvající. Navíc jsou nehty hezky zpevněné, přesto nevypadají ani trochu uměle.

Pokud si však necháte udělat gelovou manikúru, její odstranění nebude tak snadné. Není to jako u běžných laků, na které jen použijete nehezky vonící odlakovač. Gelové nehty se odstraňují jinak. Samozřejmě si můžete zajít k manikérkám na odstranění gelových nehtů, ovšem existují rovnou tři způsoby, jak si gelové nehty můžete odstranit sami doma.

Způsob č. 1: Namáčení

Prvním ze způsobů, jak si doma odstranit gelové nehty, je namáčení. Během tohoto způsobu si misku naplníte acetonem, který uvolňuje lepidlo držící gel na přírodních nehtech. Aceton v misce by se měl nechat zahřát v teplé vodě, rozhodně ho neohřívejte na plotně, protože je extrémně hořlavý. Misku s acetonem ideálně ponořte na pár minut do druhé misky s teplou vodou.

Poté si kůži v okolí nehtů namažte ideálně vazelínou, která vám ochrání před acetonem kůži. Až budete mít ruce chráněné, vatový tamponek nasáklý acetonem přiložte na gelové nehty a omotejte alobalem. Během chvilky dojde k odlepení gelu z přírodního nehtu, aniž by došlo k jakémukoli poškození nehtu.

Způsob č. 2: Odloupnutí

Pozor: Odloupnutí gelových nehtů může poškodit vaše nehty, počítejte si tedy velmi opatrně.

Gelových nehtů se také můžete zbavit tak, že gel jednoduše sloupnete ze svých přírodních nehtů. I když gelové nehty mají delší výdrž než nehty nalakované klasickým lakem, nejsou nesmrtelné – po nějaké době se gel začíná z nehtů odlupovat sám. Proto počkejte, až k tomu dojde, a poté s pomocí tyčinky na zatlačování kůžiček zbytek gelu na nehtu nadzvedněte. S pomocí pinzety pak nehet odloupněte.

Způsob č. 3: Pilování

Gelových nehtů se také můžete zbavit jejich pilováním. Začněte nejdříve jejich zastřižením, je důležité, aby byl nehet co nejkratší. Poté začněte nehet opilovat, na gelové nehty je ideální používat hrubý kovový pilník. Při pilování si však dávejte pozor na to, abyste neustále pilovali jenom gel, nikoli přírodní nehet. Až budete mít spilovánu velkou část nehtu a budou vám zbývat jen okolní části, na to vezměte menší jemný pilník.

Mohlo by vás zajímat:
Jak se zbavit kašle

Kašel dokáže jednoho pěkně potrápit. Obvykle je také prvním signálem toho, že se o nás pokouší nějaká ta nemoc anebo >>>

Jak poznat rozdíl mezi ulcerózní kolitidou a Crohnovou nemocí
blank

Záněty střev lze dělit na dvě skupiny. První skupinou jsou specifické záněty střev (do níž se řadí například celilakie nebo >>>

Související články
0 komentářů

Zatím nejsou k dispozici žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Pošlete odkaz na článek přátelům