Jak sehnat levné knihy

Knihy a káva

3
(12)

Lámete si někdy hlavu nad tím, kde shánět další a další knihy? Řešení je hned několik a není to vůbec nic složitého!

Kde koupit levné knihy?

Pokud si chcete knihu koupit, máte hned několik možností!

Knihkupectví

Tato možnost je pochopitelně to první, co vás napadne. Pokud je nějaký takový obchod ve vašem dosahu, je to naprosto ideální řešení, pokud ovšem zrovna mají titul, který hledáte. Zároveň také máte jistotu, že kniha nebude poškozená. Na druhou stranu, (jelikož kniha bude nová,) o to více peněz za ni dáte.

E-shop

Na internetu si knihu pochopitelně koupíte také, navíc pokud nebudou mít to, co hledáte, nevážili jste nikam zbytečnou cestu. Jednoduše najdete jiný web a knihu koupíte jinde. Nevýhodou může být cena dopravy, na druhou stranu vám kniha dorazí až domů. Knihy bývají nové a zpravidla tomu odpovídá i jejich perfektní stav.

Antikvariát

Pokud vám nevadí kniha z druhé ruky, můžete koupit takovou, kterou už před vámi využil někdo jiný. V antikvariátu vás jistě nezklamou. Knihy bývají v dobrém stavu a za nižší cenu než knihy nové. Ne vždy však najdete to, co hledáte, zároveň ale díky tomu, že každé dílo mají v antikvariátu pouze v několika málo výtiscích, vejde se do regálů více titulů než v knihkupectví.

Internetový antikvariát

Jedná se v podstatě o kombinaci dvou předchozích variant. Knihy jsou mírně opotřebované, ale zato si je můžete nechat poslat domů, aniž byste museli někam chodit (maximálně na poštu).

Internetový bazar

Na inzertních portálech naleznete spousty inzerátů s prodejem knih. Předání, doprava i platba jsou pak na domluvě mezi prodávajícím a kupujícím. Knihy bývají za různou cenu a v různém stavu. Jistě ale můžete narazit na kvalitní literaturu. Často zde naleznete učebnice, které jinak stojí výrazně víc.

E-knihy

V dnešní době moderních technologií je spousta knih takzvaně digitalizovaná. Je tedy možné si knihu koupit v podobě souboru .pdf, nebo jiných, které jsou kompatibilní s různými mobilními zařízeními a aplikacemi, nebo případně s elektronickými čtečkami, které jsou určené předně právě pro čtení. Cena těchto knih je výrazně nižší nežli u knih papírových, jelikož neexistují žádné náklady na jejich vydání, mimo prvotní zpracování (není nutné platit papír, na kterém je kniha vytisknutá, ani tisk samotný, jelikož jej není potřeba). Bohužel však zatím rozhodně nenaleznete všechny tituly, které byste chtěli.

Audioknihy

Knihy jsou také často namluveny do podoby audia na poslouchání. Pokud vám tedy místo čtení nevadí poslech, můžete si knihu poslechnout. Ceny bývají podobné jako cena papírových knih, ale někdy jsou audioknihy v akci.

Chcete si knihu půjčit?

Jestliže, nechcete zvětšovat svou domácí knihovnu, můžete si knihy půjčit, v takovém případě máte samozřejmě také více možností!

Půjčte si knihu od přátel

Jistě naleznete někoho, s kým si vzájemně budete v knihách rozumět. Není nic snazšího než si s ním navzájem knížky půjčovat, jistě si vyberete.

Jděte do knihovny

V knihovně si pochopitelně můžete knihy půjčit. Bohužel členství v nich také něco stojí a musíte si hlídat, abyste knihy vraceli včas, ale zase nabízí nepřebernou řádku skvělých knih a často se v nich objevují i novinky.

Využijte „knihobudku“

„Knihobudka“ je v poslední době poměrně zajímavý trend. Jedná se o místo určené pro výměnu knih v systému jedna za jednu, nebo půjč si, ale vrať, nebo půjč si tady a vrať jinde. „Knihobudky“ jsou skříňky umístěné ve městech, nejčastěji u knihoven, na úřadech, autobusových, nebo vlakových zastávkách či nádražích a v nich jsou umístěné knihy, které již někdo nechce. Nejčastěji jsou vyřazené právě z knihoven. Jak to funguje?

  • Jedna za jednu: knihu zde můžete vyměnit za knihu jinou. Nesmíte si ji však pouze vzít.
  • Půjč si, ale vrať: knihu si můžete půjčit na jak dlouho chcete, musíte ji ale vrátit.
  • Půjč si tady a vrať jinde: knihu si můžete půjčit, ale musíte ji vrátit zpět, nebo do jiné „knihobudky“.

Nechcete za knihu dávat vůbec nic?

I pro takové čtenáře existují pochopitelně množství variant:

Vyřazené knihy

Knihovny a jiné instituce čas od času knihy vyřazují. Tyto knihy pak před vyhozením poskytují volně a zadarmo k rozebrání. Ne vždy musí být nutně ve špatném stavu, a tak se vyplatí takových akcí využít.

Knihy za odvoz nebo za poštovné

Na internetu naleznete spousty stránek, na kterých uživatelé knihy nabízejí zdarma za odvoz, nebo poštovné. Ani tato varianta často nebývá k zahození.

E-knihy zdarma

E-knihy jsme již zmiňovali. Spousty z nich naleznete na internetu zdarma ke stažení, jelikož na ně již propadla veškerá autorská práva. Pokud vám tedy nevadí digitální podoba, máte vyhráno!

Audioknihy zdarma

To samé jako o e-knihách platí i o audioknihách, kterých je plný celý internet.

Jistě si tedy vyberete a naleznete kvalitní čtení podle svých potřeb!

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 12

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak zrušit účty na sociálních sítích
Jak zrušit účty na sociálních sítích

Většina lidí vlastní alespoň jeden účet na sociálních sítích, ať už je to Facebook, Instagram nebo Twitter. Během času se >>>

V jakém pořadí sledovat Star Wars filmy
Star Wars postavy

Fanoušci Star Wars (neboli Hvězdných válek) po celém světě se nemohli dočkat. A je to tady. Na začátku roku 2020 >>>

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *