Jak zrušit účty na sociálních sítích

Jak zrušit účty na sociálních sítích

4.6
(10)

Většina lidí vlastní alespoň jeden účet na sociálních sítích, ať už je to Facebook, Instagram nebo Twitter. Během času se na našich profilech nastřádá mnoho sdíleného obsahu, který po delším odstupu vyhodnotíme jako ne zrovna reprezentativní. Zdlouhavé mazání příspěvků a nastavování účtů, aby vaši nový přátelé nebo šéf neviděli co jste bezhlavě sdíleli se světem je namáhavé a komplikované. Proto se mnoho lidí rozhodne pro úplné smazání účtu, ale jak na to?

Důvodů pro trvalé smazání účtu může být mnoho. Určitě se už někomu z vás stalo, že jste si prohlíželi svůj profil a sami se zastavili nad tím co jste sdíleli. Pokud jste ještě před několika lety žili bohémský život a vše postovali přímo na váš veřejný účet není dobrý nápad ucházet se o vyšší pozice v práci.

Mnoho firem si při výběru nového zaměstnance, hlavně těch, kteří mají firmu reprezentovat, vyhledává účty na sociálních sítích a zkoumá jejich obsah. Určitě jste již slyšeli o případech kdy zaměstnavatel dal výpověď zaměstnanci, který o něm napsal ne příliš milý příspěvek na svoji zeď.

Proto je dobré si pořádně rozmyslet co sdílíte. Mnoho lidí uvažuje o smazání například kvůli novému partnerovi nebo novým přátelům. Jestli se v takové situaci nacházíte je nejlepším řešením zrušit všechny účty na sociálních sítích a začít znovu od nuly.

Jak zrušit účet na Facebooku

Facebook přihlášení

Jedna z největších sociálních sítí, která umožnuje tvoření obsahu a komunikaci mezi uživateli. Byla založena slavným Markem Zuckerbergem a několika spoluzakladateli v roce 2004. Těší mnohé oblibě, a to i podle počtu uživatelů, který přesahoval v roce 2017 2 miliardy. Bohužel v poslední době se jeho popularita snižuje kvůli rozšiřování a růstu ostatních aplikací a také kvůli nedávným nařčením kvůli ovlivňování amerických voleb a cenzury.

U účtu založených na platformě Facebook máte několik možností, jak zatrhnout novým návštěvníkům vašeho účtu pročítaní starého obsahu.

Nastavení soukromí na Facebooku

Pro skrytí fotek můžete nastavit soukromý na režim přátelé, kdy vaše příspěvky uvidím jen uživatelé, které máte v přátelích nebo na režim já, který umožňuje, abyste mohli příspěvky zobrazit pouze vy. Takovéto nastavení je účinné, ale představuje několik hodin práce a dlouhé upravování nastavení na jednotlivých příspěvcích.

Omezení starších příspěvků

Zobrazování starších příspěvků můžete omezit pomocí kliknutí na ikonu, kterou naleznete v nastavení a následném nastavení soukromý s názvem Omezit minulé příspěvky. Staré příspěvky by poté neměli být viditelné, jak pro vaše přátele, tak i pro nové návštěvníky vašeho facebookového profilu.

Deaktivace účtu na Facebooku

Pokud se rozhodnete pro deaktivaci účtu docílíte podobného efektu jako při rušení. Váš účet bude pro ostatní uživatele neviditelný. Výhodou je, že se můžete kdykoli rozhodnout účet znovu obnovit a pokračovat ve stavu v jakém jste ho nechali deaktivovat.

 1. Po přihlášení na váš účet přejděte do nastavení účtu a zvolte ikonu obecné.
 2. V dolní části naleznete ikonu s názvem Správa účtuKlikněte na ni.
 3. Po rozkliknutí naleznete modře zbarvený nápis Deaktivujte svůj účetKlikněte na něj.
 4. Poté vás Facebook požádá o zadaní hesla. Heslo zadejte a potvrďte.
 5. Máte hotovo účet je deaktivován.

Pokud ho chcete znovu aktivovat stačí se znovu přihlásit k vašemu účtu a můžete pokračovat.

Trvalé smazání účtu na Facebooku

Trvalé smazání účtu je stejně jednoduché jako deaktivace. Celkové smazání trvá 14 dní do té doby se můžete znovu přihlásit a smazání zrušit.

Před smazáním účtu je možné stáhnout si vaše data, fotky a všechny informace. Poté musíte počkat, než vám Facebook zašle data na zadanou adresu a až pak účet smazat.

 1. Po přihlášení na váš účet přejděte do nastavení účtu a zvolte ikonu obecné.
 2. Klikněte na ikonu Vaše informace na Facebooku.
 3. Klikněte na Odstranění vašeho účtu a informací.
 4. Klikněte na modrou ikonu Odstranění účtu.
 5. Zadejte heslo a potvrďte ho.
 6. Hotovo účet je smazán.

Edit: V nové verzi Facebooku z roku 2020 je odstranění účtu složitější a proto zde přidávám přímo odkaz na zrušení účtu: https://www.facebook.com/help/delete_account

Messenger

Pokud již nemáte potřebu sdílet vaše zážitky se světem, ale potřebujete aplikaci pro zasílání bezplatných zpráv. Je možné založit samostatný účet na spojenecké aplikaci Facebooku, která se výstižně nazývá Messenger. Pro jeho používání nepotřebujete účet na Facebooku. Od ledna roku 2020 je už povinné při založení Messengeru mít i účet na Facebooku.

Vytvoření je velmi jednoduché. Stáhněte si aplikaci. Poté zadejte své telefonní číslo a e-mail pro spárování kontaktů a můžete začít chatovat s přáteli.

Jak zrušit účet na Instagramu

Instagram přihlášení

Volně dostupná aplikace spuštěná v říjnu roku 2010 nabízí volné sdílení fotografií, sledování účtů a mnoho dalších doplňujících funkcí, které Instagram stále rozšiřuje. Je jednou z nejoblíbenějších a nejstahovanějších aplikací na světě. Jeho sílu podporují i data z obchodu GooglePlay kde počet stažení přesahuje 1 miliardu.

Příspěvky na Instagramu můžete smazat i ručně. Bohužel bezhlavé mazání příspěvků vám Instagram rychle zatrhne. Podle jeho pravidel je možné vymazat maximálně 30 příspěvků za hodinu. Pokud toto pravidlo několikrát porušíte může vám Instagram tuto funkci zablokovat od 24 h až po 3 dny.

Někteří uživatelé přechází k radikálnímu kroku, tedy zrušení účtu také kvůli tak zvanému shadowbanu kdy Instagram blokuje viditelnost příspěvků některých uživatelů a fotografie mohou vidět pouze sledující. Nejjednodušším způsobem je účet trvale smazat nebo deaktivovat.

Deaktivace účtu na Instagramu

Deaktivace na Instagramu funguje stejně jako na Facebooku. Pokud se k takovému kroku rozhodnete bude váš účet skrytý před ostatními uživateli, ale o svá data a sdílený obsah nepřijdete. Kdykoli máte možnost účet opět aktivovat a pokračovat kde jste skončili.  Pro deaktivaci účtu musíte použít přihlášení přes internetový prohlížeč na Instagram, protože aplikace toto neumožňuje.

 1. Přihlaste se na internetovém prohlížeči na Instagram zde https://www.instagram.com/.
 2. Přejděte na svůj profil.
 3. Klikněte na ikonu Upravit profil.
 4. V dolní části vyberte Dočasná deaktivace vašeho účtu.  
 5. Poté zadejte důvod, proč chcete účet deaktivovat.
 6. Zadejte heslo a potvrďte deaktivaci.
 7. Hotovo účet je deaktivován.

Trvalé smazání účtu na Instagramu

Pokud vyberete tuto možnost již nebude možné účet znovu aktivovat. Tedy musíte si být jisti, že je toto rozhodnutí pro vás konečné. Trvalé smazání je velmi jednoduché, ale opět vyžaduje přihlášení přes internetový prohlížeč.

 1. Klikněte na tento odkaz https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.
 2. Přihlaste se.
 3. Napište důvod, proč chcete účet odstranit.
 4. Potvrďte svůj výběr.
 5. Hotovo účet je smazán.

Jak smazat účet na Twitteru

Twitter přihlášení

Twitter je nejoblíbenější sociální sítí hlavně mezi občany spojených států amerických. Slouží k psaní a sdílení tak zvaných tweetů, pomocí kterých mezi sebou uživatelé komunikují. Jeho hlavním znakem je modrá ikona s bílou siluetou malého ptáčka či modrá ikony psacího „t“. Byla založena v roce 2006 a v obchodě GooglePlay se těší 500 milionům stažení.

Deaktivace účtu na Twitteru

Deaktivace na Twitteru je jedna z těch nejjednodušších. Trvá jen několik minut a nemusíte se bát komplikovaného proklikávání mezi ikonami.

 1. Přihlaste se a přejděte na Nastavení a soukromí.
 2. V dolní části klikněte na ikonu Deaktivovat účet.
 3. Zadejte heslo.
 4. Hotovo účet je deaktivován.

Trvalé smazání účtu na Twitteru

Pro trvalé smazání stačí účet deaktivovat a 30 dní se na účet nepřihlásit. Po této době se účet sám na trvalo smaže.

Jak zrušit účet na Snapchatu

Snapchat přihlášení

Aplikace vyvinutá ke krátkodobému sdílení fotek a videí či pro vytváření příběhů a „dokumentaci“ svého dne. Vytvořila ji parta amerických vývojářů v roce 2011. Nejvíce je populární v USA, ale i v České republice. Bohužel Snapchat začíná být přežitkem světa sociálních sítí. Hlavním důvodem jsou obdobné doplňky Instagramu a Messengru takzvané stories neboli příběhů. Většina uživatelů proto začíná Snapchat opouštět.

Deaktivace účtu na Snapchatu

 1. Klikněte na tento odkaz https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account.
 2. Vyplňte přihlašovací údaje.
 3. Klikněte na odeslat.
 4. Poté zadejte znovu své přihlašovací údaje a klikněte na ikonu Pokračovat.
 5. Hotovo účet je deaktivován.

Trvalé smazání účtu na Snapchatu

Trvalé smazání je postaveno na stejném principu jako u Twitteru. Stačí účet deaktivovat a nepřihlásit se k danému účtu po dobu 30 dní. Poté se účet sám trvale smaže.

* Velice často se stává, že sociální sítě změní podmínky deaktivace účtu a proto se postupem času může stát, že některé postupy nebudou aktuální, pokud tato situace nastane, napište nám prosím do komentářů. Zajistíme nápravu a aktuálnost návodu. Děkujeme.

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 10

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

V jakém pořadí sledovat Star Wars filmy
Star Wars postavy

Fanoušci Star Wars (neboli Hvězdných válek) po celém světě se nemohli dočkat. A je to tady. Na začátku roku 2020 >>>

V jakém pořadí sledovat filmy od Marvelu
marvel universum

Dnes se stěží najde ještě někdo, kdo by neviděl některý z filmů z produkce Marvel Studios. Nebo o něm přinejmenším alespoň neslyšel. >>>

3 Comments
 • Kdo by dneska rušil sociální sítě? Maximálně nějakej prdlej rodič děckám ne 😀 Spíš by se možná hodil článek o tom, jak ty děcka od těch sítí odlepit. Zrušení by možná někteří nemuseli přežít 😀

 • Děkujeme za názor, ale opravdu v dnešní době je stále více a více lidí, kteří přemýšlejí, že zruší své sociální sítě a udělají si takový digitální detox.

 • Souhlasím s komentářem – digitální detox by určitě každému prospěl. Přijde mi, že už to online sdílení postrádá smysl….Každopádně k věci – díky za návod, chystám se aktivně deaktivovat a žít jako dřív, komunikovat více face to face a tak 🙂 Uvidíme, jestli budu mít pocit, že jsem mimo nebo naopak.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *