Jak nakoupit Bitcoin

Bitcoin a graf

3.7
(10)

Kryptoměny se v poslední době těší stále větší oblibě. S rostoucí cenou Bitcoinu se ani není čemu divit. Způsobů a platforem, kde se dá s Bitcoinem obchodovat, také neustále přibývá a obchodování s kryptoměnami už tak dávno není jen pro vybrané elitní skupiny lidí. Dnes už s Bitcoinem může obchodovat opravdu každý. V článku si přiblížíme a rozebereme jak začít obchodovat na největší burze kryptoměn Binance.com.

Zaregistrujte se také na největší kryptoburze Binance a získejte své první kryptoměny.

Jak založit účet na Binance

Abyste mohli začít obchodovat je třeba si nejdříve založit účet. Není to vůbec nic těžkého, celou registraci zvládnete ve 3 rychlých krocích.

Na stránce Binance.com uvidíte ve vrchní části obrazovky žluté tlačítko Registrujte se nyní. Kliknutím na něj se vám otevře tabulka, kde zadáte své registrační údaje – emailovou adresu a heslo. Heslo bude muset obsahovat alespoň jedno velké písmeno, jednu číslici a mít minimálně 8 znaků. Souhlas s obchodními podmínkami nechte zaškrtnutý (proklikem přes žlutý text si podmínky serveru můžete přečíst). Dále stačí jen kliknout na Vytvořit účet. V dalším kroku jen potvrdíte bezpečnostní ověření přetáhnutím puzzlíku na správné místo a účet máte vytvořený.

Binance hlavní menu
Registrace on Binance
Bezpečnostní ověření neboli captcha od Binance

Druhou variantou je založení účtu pomocí telefonního čísla. Postup registrace je úplně stejný, jen ve vrchní části tabulky zvolíte záložku Telefon. Místo emailu pak zadáte svůj mobil. Tady jen dejte pozor na správnou předvolbu, defaultně se zobrazí předvolba pro Čínu a je třeba ji změnit.

Registrace pomocí telefonního čísla

Jak se verifikovat na Binance

Po založení účtu se ještě budete muset ověřit platnost vámi zadaných údajů. Na email nebo telefonní číslo, které jste zadali při registraci, vám přijde 6místný číselný kód. Ten jen zadáte do připravených políček a stránka je sama zpracuje a přesměruje vás přímo na váš profil.

Pozor: Číselný kód má časově omezenou platnost. Ověření musíte dokončit do 30 min po vytvoření účtu. Kdybyste to nestihli anebo vám kód nepřišel, můžete si jej nechat znova poslat kliknutím na žlutý text Znovu odeslat email ve spodní části tabulky.

Ověření účtu neboli verifikace na binance.com

Později po vás stránka bude vyžadovat také dvoustupňové ověření. V mém případě požadovali ověření pomocí telefonního čísla nebo pomocí Googlu (při registraci jsem zadávala email, pokud jste zadali telefonní číslo, budete mít v tomto kroku možnost ověřit pomocí emailu nebo Googlu)

Po výběru způsobu verifikace (v tomto případě ověření pomocí telefonního čísla) se vám objeví další tabulka, kde zadáte vaše číslo (opět pozor na předvolbu). Po kliknutí na žlutou tabulku Poslat kód vám přijde SMS s 6místným kódem. Potom si stejným způsobem necháte poslat další kód na e-mail, zadáte do příslušného řádku a verifikace se tím dokončí. Na zadání každého kódu máte omezený čas, takže pro snadný průběh doporučuji mít telefon u sebe a mít otevřený email. 

SMS verifikace od Binance
Dvoustupňové ověření

Server bude požadovat dvoustupňové ověření pokaždé, když se budete na stránku přihlašovat nebo provádět transakce. Nehrozí tak, že by vám snad účet někdo ukradl nebo zablokoval.

A když už jsme u toho ověřování, rovnou můžete přejít na informace o vašem účtu (ikonka panáčka v pravém horním rohu) a vybrat záložku Identifikace. Tady provedete ověření identity. Bez tohoto ověření nebudete moct obchodovat na burze. Začněte kliknutím na Ověření ID a následujte pokyny.

Základní informace a ověření ID

K ověření budete potřebovat doklad totožnosti, mějte jej tedy připravený u sebe společně s mobilním telefonem nebo scannerem. Doklad bude třeba naskenovat (vyfotit fotoaparátem mobilu) a nahrát.


V tomto kroku se při mojí zkušební registraci vyskytly potíže s nahráním fotek. Server opakovaně hlásil neočekávanou chybu a doklady nebylo možné nahrát. Situaci jsem vyřešila nahráním dokladů v mobilní aplikaci (do té doby jsem celou registraci prováděla na PC). Pak už vše probíhalo bez komplikací.

Ověření totožnosti
Nahrání dokladu

Pokud budete chtít obchodovat ve velkém, doporučuji provést také ověření adresy. Zvýší se tím maximální obchodovatelné částky, se kterými můžete pracovat.

Jak dobít peníze na Binance

Účet už máte založený i ověřený. Poslední co vám chybí, než začnete obchodovat s Bitcoiny, je nabít váš účet. Bez peněz totiž nic nekoupíte. Pojďme se podívat jak na to.

Zaregistrujte se také na největší kryptoburze Binance a získejte své první kryptoměny.

V pravém horním rohu stránky najdete také sekci Peněženka. Zde najdete přehled všech vašich financí. S tímto přehledem se dobře seznamte, protože odtud můžete spravovat všechny vaše nákupy a prodeje.

Hlavní menu - peněženka

Pro nabití kreditu vás bude zajímat tlačítko Vklad v pravém horním rohu. Po kliknutí na vás vyskočí okno s výběrem způsobu platby. Můžete převést buď hotovost, nebo převést kryptoměnu z jiného účtu. Anebo můžete rovnou koupit Bitcoiny vaší kreditní kartou.

Přehled Binance
Vložení prostředků

Hotovost můžete převézt z bankovního účtu nebo prostřednictvím platební karty. Doporučuji volit převody z účtu, jelikož zde neplatíte poplatky. Při platbě kartou si server účtuje 1,8 % z poslané částky. Můžete si tady také vybrat měnu, ve které převod uskutečníte. V pravé části stránky pak vyplníte požadovanou částku a dáte pokračovat. Předem mějte na paměti, že převod může být uskutečněn pouze z bankovního účtu vedeného na vaše jméno.

Vložení fiatu

Zobrazí se vám platební informace, podle kterých zadáte příkaz ve své bance a máte hotovo. Převod obvykle trvá 1-2 dny. Hned po připsání peněz do peněženky na vašem účtu můžete začít obchodovat.

Jak nakoupit Bitcoin na Binance

Účet už máte, nabitou peněženku taky, je tedy na čase začít nakupovat. Ale jak na to? Pojďme se na to spolu podívat.

Na horní liště najdete záložku Nakoupit kryptoměnu. Toto tlačítko je taková zkratka, která vás přesměruje rovnou do nákupní zóny. Z roletky si rovnou vyberete preferovaný způsob platby. Kromě nákupu z peněženky, nebo klasického nákupu převodem z účtu nebo kartou, máte na výběr také platbu P2P nebo platbu třetí stranou. Ideálně budete chtít nakupovat přímo z vaší peněženky, je to ten nejrychlejší způsob. Já mám ale momentálně peněženku prázdnou, takže si příklad ukážeme na platbě kartou.

Nákup kryptoměny na Binance

Otevře se vám přehled s vývojem ceny kryptoměny za posledních pár týdnů. V pravé části stránky si zvolíte měnu, ve které chcete nákup provést a kryptoměnu, kterou chcete nakupovat. Zde nakupujeme Bitcoiny za eura. Dále na vás vyskočí tabulka,  kde vyplníte údaje o platební kartě a dále postupujete, jako při každém nákupu kartou na internetu.

Koupit kartou
Ukázka nákupu

Druhá možnost, jak nakoupit Bitcoin, je přímo ve vaší peněžence. Přejděte do peněženky a na levém ovládacím panelu zvolte řádek Fiat a spot. Zobrazí se vám přehled všech kryptoměn, se kterými můžete obchodovat, jejich zůstatky a nabídka akcí, které s nimi můžete provádět. Právě přes tyto akce můžete Bitcoin nakoupit. Stačí kliknout na Koupit a dostanete se na stejný přehled, jako v předchozím příkladu. 

Fiat a spot

Jak prodat Bitcoin na Binance

Zaregistrujte se také na největší kryptoburze Binance a získejte své první kryptoměny.

Způsobů jak na Binance obchodovat s Bitcoiny je hned několik. Nejvíce využívaná a nejvýhodnější možnost je obchodování P2P. Platforma Binance P2P vás přímo spojí s lidmi, kteří od vás chtějí Bitcoin koupit. Můžete si tak z množství nabídek vybrat tu nejlepší a Bitcoin snadno a rychle prodat. Při prodeji P2P navíc neplatíte žádné poplatky.

Jediné co musíte udělat, abyste mohli začít prodávat, je převést vaše Bitcoiny do peněženky P2P. Jednoduše jděte do vaší peněženky a na levém panelu vyberte možnost P2P. Zobrazí se vám přehled kryptoměn na vašem P2P účtu. Zde máte stejně jako ve spotové peněžence u každé měny výběr akcí, které můžete provádět.

P2P peněženka

Vyberte možnost Převod a zobrazí se vám tabulka, kde si zvolíte, jakou částku chcete převést. Zadejte možnost převodu ze Spotové peněženky do peněženky P2P. Pokud byste chtěli převádět finance v opačném směru, stačí kliknout na dvojitou šipku a snadno převede měnu z P2P účtu na spotový.

Převod

Až budete mít Bitcoiny převedené na P2P účet, můžete je okamžitě začít prodávat. Klikněte na Prodat a server vás automaticky přesměruje na tržiště P2P. Pak už stačí si jen vybrat tu správnou nabídku a můžete vydělávat.

P2P tržiště

Byl pro vás tento návod přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 10

Zatím nikdo nehlasoval, buď první!

Jak zapnout AirDrop
Sdílení pomocí AirDrop

Co je AirDrop a jak ho používat AirDrop je funkce, která umožňuje Apple zařízením se systémy Mac a iOS bezdrátově >>>

Jak vyhledávat podle obrázků
Vyhledávání podle obrázků

Vyhledávání informací je v dnešní době tak snadné. Máte v počítači anebo v telefonu uloženou fotografii, ke které potřebujete najít >>>

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *