Jak simulovat nemoc
Snažíte se vyhnout škole nebo nepříjemným povinnostem v práci či rodině? Jako první výmluva vás určitě napadne oznámit, že jste nemocní. Pokud vás ale má kdo zkontrolovat, bude potřeba, abyste tuto lež podložili vhodným simulováním nemoci. Vědět, jak dobře simulovat nemoc, se vám může hodit. A možná tyto znalosti uplatníte v budoucnu v hodině biologie, až se budete učit o různých nemocech lidského organismu.
Obsah:
Jak nejít do školy
Důvodů, proč nejít do školy, může být spousta. Některé jsou méně závažné (jako například písemka z matematiky nebo obava z toho, že budete vyzkoušeni z něčeho, co jste se nestihli naučit), některé závažné velice (například z důvodu šikany). V tuto chvíli je velice důležité zmínit, že i když existuje spousta způsobů, jak se vyhnout škole, není to dlouhodobé řešení. To znamená, že učivo, které jste neuměli a absencí ve škole se mu vyhnuli, se stejně budete muset doučit. Stejně tak šikaně se nevyhnete.
Některé důvody, proč nejít do školy mohou být vážné. Pokud jste obětí šikany, nestyďte se a oznamte to – doma, učitelům, řediteli školy nebo na policii.
Rozhodněte se pro nemoc
Pokud hledáte způsob, jak nejít do školy, je nejsnadnější vymyslet si nemoc. Rozhodněte se jen pro jednu nemoc. Vyberte si takovou nemoc, která vás zneschopní z nepříjemných povinností, ale přitom nebude tak závažná, abyste museli jít k lékaři nebo do nemocnice. Nachlazení, horečka, nevolnost mohou být dobrou volbou. U vybrané nemoci musíte znát příznaky – neváhejte se podívat na internet, jak se nemoc projevuje.
Jak dobře simulovat nemoc?
Zjistěte si symptomy co nejdříve. Simulace nemoci až ráno nemusí být důvěryhodná (tím spíše, pokud nejste tak dobrý herec). Den před nepříjemnou povinností, respektive večer, už byste mohli cítit první nepohodlí. Předstírejte únavu a říkejte, že se necítíte dobře nebo máte lehkou bolest hlavy. Moc nejezte a běžte brzo spát. Čím dříve budete cítit příznaky, tím věrohodnější bude vaše nemoc. Řiďte se například tím, jak jste jednali, když jste byli naposledy skutečně nemocní. To je nejlepší způsob, jak simulovat a nejít do školy.
Jak onemocnět?
Pokud se obáváte, že nejste natolik dobrý herec, aby vám rodiče uvěřili (nebo vaši rodiče vždy vyžadují návštěvu u lékaře – potřebují to jako potvrzení do práce, aby s vámi mohli zůstat doma), pak vám nezbývá než do školy jít. Nebo onemocnět. Jak být nemocná? Existuje spousta způsobů. Mezi jeden z nich patří přiložit si sáček s ledem ke krku. Účinné je také rychlé pití ledové vody. Někdo využívá také falešné zvracení (dát si prsty do krku). Dalším velmi drastickým způsobem je sprchovat se ledovou vodou, nebo po sprše vyjít na pět minut do ledového počasí (na podzim a v zimě).
Rozhodně žádný z nich nedoporučujeme, protože z lehkého nachlazení se může vyklubat závažná choroba. Je mnohem lepší dostat pětku z matematiky, než trpět při dlouhodobé nemoci.
Jak tedy simulovat nemoc?
Nezapomeňte na to, že nemocný člověk je velice bledý, někdy až do zelena. Pokud máte kosmetiku, můžete ji použít k tomu, abyste vypadali bledě a nemocně. Tváře můžete například jen trochu potřít zeleně (opravdu jen velice jemně). Nebo můžete zvolit jen make-up světlejší barvy, než je vaše přirozená barva. Choďte pomaleji, kratšími kroky. Dejte si na čas, než se zvednete ze židle nebo z postele. Když se postavíte, předstírejte, že trochu ztrácíte rovnováhu.
Důležité je nevypadnout z role, zejména jsou-li vaši rodiče poblíž. Nepřestávejte předstírat ani v okamžiku, kdy si myslíte, že vás nikdo nevidí.
Jak simulovat horečku?
Nejlepším způsobem, jak se vymluvit ze školy, je simulovat horečku. Horečnatého vzhledu dosáhnete tak, že si dáte horkou sprchu (nenamočte si vlasy). Foukejte si na obličej fénem, trochu vody si poté znovu naneste na obličej. Nahřívejte si obličej lahví s horkou vodou, když se nikdo nedívá. Rukama si třete obličej. Lehněte si s hlavou dolů přes postel, aby do ní šla krev.
Jak simulovat nevolnost?
Další velmi oblíbený způsob, jak se vymluvit ze školy, je nevolnost. Ta se ale těžko dokazuje. Pokud chcete předstírat, že je vám špatně, budete muset vynechat nějaké jídlo. Čas od času se chytněte za břicho. „Pro jistotu“ si na večer přistavte kbelík k posteli. A poslední věc – buďte hodně dlouho v koupelně. Pokud se nebojíte zvracet, můžete si prsty zakvedlat s ústní mandlí.
Jak simulovat bolest zad?
Pokud už vás záda někdy bolela, tak víte, že problémem je každý pohyb. S bolavými zády se dokonce nedá ani ležet, ani sedět, ani stát. Pokud tedy chcete simulovat bolest zad, musíte chodit pomalu, přihrbeně. Nezapomeňte, že bolí také chůze, takže můžete občas syknout bolestí. Chytejte se za bolestivé místo (nebo to alespoň naznačujte, na celá záda si samozřejmě nedosáhneme, navíc jsou pohyby při bolesti zad velmi omezené). Všechny pohyby musí být velice pomalé – jak si sedáte, točíte se na druhý bok, jak si leháte, jak jdete – prostě všechny.
Výmluvy do práce
Pokud se chcete vyhnout práci, je to bohužel o něco složitější. Zaměstnavatel většinou vyžaduje potvrzení od lékaře. Pokud ale chcete simulovat nemoc, můžete zkusit zaměstnavateli zavolat a domluvit se na tom, že zůstanete doma a vyberete si na to dovolenou (popř. sick days). Vymluvit se můžete například na to, že potřebujete celou výplatu, nebo na to, že lékař by vás nechal doma týden, a vám přece stačí jen dva až tři dny na léčbu. Zpoždění do práce je možné samozřejmě vymluvit na dopravní situaci, problémy s autem a podobně.
- 120SDÍLENÍ
- Sdílet s přáteli
- Vytisknout
0 Comments